Materace kokosowe

Materace kokosowe to jeden z najczęstszych wyborów rodziców, którzy poszukują odpowiedniego materaca dla swej pociechy. To zrozumiałe – włókna kokosowe nie są źródłem alergii i są wolne od niebezpiecznych dla zdrowia dziecka toksyn. Jednocześnie zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i higienę snu. Ponieważ są przewiewne, dziecko nie poci się tak, jak na innych materacach.

Materace kokosowe są stosunkowo twarde, dlatego docenią je ci, którzy szczególnie przepadają za twardszym podłożem. Modele te charakteryzują się mniejszą odpornością na odkształcenia, zatem nie są zalecane osobom cierpiącym z powodu dużej nadwagi. Powstają z połączenia pianek termoelastycznych, sprężyn kieszeniowych lub bonellowych, lateksu oraz maty kokosowej. To właśnie jej materac zawdzięcza swoje utwardzenie i przewiewność.

Materace kokosowe zapewniają zdrowy, bezpieczny sen. Polecane są tym, którym zależy na zapobieganiu wadom postawy i problemom z kręgosłupem. Praktycznie nie zdarza się, by materac w całości wykonany był jedynie z włókien kokosa. Do jego produkcji stosuje się także inne materiały, które nadają materacowi pożądane właściwości. Do najczęściej kupowanych modeli należą dwustronne materace kokosowe z gryką, które szczególnie polecane są niemowlętom – przed ukończeniem 6. miesiąca życia odpowiednie ułożenie kręgosłupa zapewni mata kokosowa, w późniejszym zaś okresie – gryka.

Przed zakupem materaca kokosowego z lanomeble.pl, warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi modelami – tak, aby móc wybrać ten, który w największym stopniu sprosta oczekiwaniom i potrzebom przyszłego użytkownika.

przeczytaj więcej
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl