Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Łóżka 2-osobowe rozsuwane, idealne dla rodzeństwa

Umeblowanie pokoju dla dziecka to dość przyjemne i łatwe zajęcie. Problemy zaczynają się wtedy, gdy musisz w jednym, i to niewielkim pomieszczeniu zmieścić dwójkę maluchów. Gdy brzdące są jeszcze zbyt małe, by spać na łóżku piętrowym, zazwyczaj decydujesz się na zakup dwóch osobnych tapczanów. Co jednak w sytuacji, gdy masz mało miejsca i dwa łóżka nie wchodzą w grę? Wtedy z pomocą przychodzą rozsuwane łóżka 2-osobowe, które sprawdzą się zarówno w przypadku maluchów, jak i starszych dzieci. Wszystko dzięki zastosowanym rozwiązaniom, gwarantującym bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Rozsuwane łóżko bez barierek

Starsze dzieci, którym nie grozi ryzyko upadku, mogą spać na 2-osobowym łóżku rozsuwanym, pozbawionym całkowicie barierek. Górny poziom w ciągu dnia stanowi sporą przestrzeń do zabawy, by w nocy pozwolić odpocząć Twojemu dziecku. To bardzo minimalistyczne rozwiązanie, które pasuje do tych wnętrz, w których masz udekorowaną ścianę, np. tapetą. W przeciwnym razie musisz liczyć się z tym, że po jakimś czasie na farbie pojawią się nieestetyczne zarysowania.

Dolna kondygnacja, którą możesz całkowicie ukryć w ciągu dnia, posiada także przestronne szuflady na pościel. To wygodne, bo nie ma możliwości złożenia całości wraz z leżącą na wierzchu kołdrą i poduszką.

Wygodne boczne barierki 

Niektóre rozsuwane łóżka 2-osobowe posiadają barierki, jednak tylko po trzech stronach. W ten sposób przypominają klasyczną pojedynczą leżankę. Jest to też bardzo wygodny zagłówek, który przyda się starszym dzieciom. Mogą się bowiem o niego komfortowo oprzeć i czytać książkę. Jeśli ustawisz mebel bokiem przy ścianie, to z pewnością ochronisz farbę przed zabrudzeniem. Samo korzystanie z łóżka odbywa się bezproblemowo. To opcja dla starszych dzieci, które śpiąc, już raczej nie zmieniają pozycji. Na dolnej kondygnacji nie ma już jednak żadnych zabezpieczeń, dlatego to tutaj powinny spać najstarsze dzieci.

Łóżka te wyglądem przypominają większą ławkę, szczególnie gdy w ciągu dnia są złożone. Wtedy też pokój wygląda bardzo stylowo i zachęca do tego, aby spędzać w nim czas. Gdy jednak dzieci nie chcą bawić się na podłodze, wystarczy wysunąć dolną kondygnację i już  jest gotowa miękka przestrzeń. W tym wariancie pościel także przechowywana jest w wygodnych szufladach.

Małe dzieci potrzebują dodatkowych zabezpieczeń

Łóżka dwuosobowe występują też w wersji z barierkami, które to znajdują się ze wszystkich stron. Dzięki temu na górnym poziomie mogą spać nawet maluszki. Nie ma bowiem ryzyka, że się sturlają. Barierki są na tyle wysokie, by do tego nie dopuścić. A przy tym na tyle niskie, by nie było problemem wgramolenie się do łóżka.

Takie łóżko rozsuwane dla dwóch osób jest niezwykle funkcjonalne w przypadku maluchów, które uczą się spać same. Rodzic może wtedy wygodnie towarzyszyć dziecku, do czasu, gdy to nie zaśnie. Z drugiej strony nie leżysz w jego łóżku, bo masz do tego swoją przestrzeń, więc maluch łatwiej się od Ciebie odzwyczai. Warto rozważyć takie rozwiązanie w swoim domu. 

Wygoda dla odwiedzających Cię gości 

Często zdarza się tak, że gdy przyjeżdżają do Ciebie goście, to nie ma gdzie ich położyć. Dzięki temu, że w pokoju swojego dziecka ustawić łóżko wysuwane 2-osobowe, możesz zapomnieć o problemie. Wystarczy wysunąć dolną kondygnację, która na co dzień nie musi wcale być używana. Tak samo w przypadkach, kiedy to Twoje dziecko zaprasza na nocowanie swoich kolegów czy koleżanki. Wbrew pozorom zdarza się to już coraz częściej. Zapewnienie wygodnego posłania drugiemu dziecku jest niezwykle istotne, szczególnie dla rodziców waszego gościa. 

Solidne meble na długie lata

Ponieważ oferowane przez nas meble wykonane są starannie i solidnie, zapewniają komfort przez długi czas. Możesz więc zapewnić sobie dodatkowe miejsce do spania już teraz, nawet jeśli nie do końca wiesz, czy będzie Ci ono często potrzebne. Złożone łóżko nie wadzi, a w nagłych przypadkach okaże się nieocenionym wsparciem. Zobacz, co przygotowaliśmy w naszym sklepie, wybierz swoją wersję kolorystyczną i ciesz się stabilnym łóżkiem na lata.

Bezpieczna Dostawa
Bezpieczna Dostawa

Oferujemy swoim klientom transport mebli na terenie całej Polski tylko i wyłącznie własnym transportem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium