Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Łóżka 3-osobowe dla najliczniejszych rodzin 

Dzieci są radością tego świata, co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Szczególnie rodzice wiedzą, o czym mowa. Chcąc stworzyć im jak najlepsze warunki do rozwoju, często oddaje się najmłodszym to, co najlepsze. Zwłaszcza urządzając pokój dla dzieci warto wybrać bezpieczne i funkcjonalne sprzęty. Własny kącik, w którym można się bawić i odpocząć jest bardzo każdemu potrzebny. Problem pojawia się, gdy Twoja rodzina wykracza poza standardowe dwa plus dwa. Większa liczba dzieci oznacza też większe potrzeby mieszkaniowe. A nie każdy ma przecież warunki, by podarować każdemu z dzieci samodzielny pokój. Jeśli Twoi potomkowie dzielą ze sobą pokój, przydadzą Ci się łóżka wieloosobowe. Te 3-osobowe mogą być równie funkcjonalne i stylowe, co ich odpowiedniki dla dwójki rodzeństwa. Zobacz, jak to jest możliwe.

Trzy poziomy i wygodne składanie 

Łóżka 3-osobowe nie różnią się na pierwszy rzut oka niczym od tych dla dwójki dzieci. Górna kondygnacja nie jest nawet jakoś specjalnie podwyższona, dzięki czemu taki mebel swobodnie mieści się we wnętrzach. Pod dolnym poziomem nadal znajdują się szuflady – schowki. Jest tam jednak miejsce na coś jeszcze i to jest właśnie ta największa różnica. Pomiędzy łóżkiem a szufladami mieści się jeszcze jedno miejsce do spania. Aby je odkryć, wystarczy je wysunąć. Nie sprawia to problemu, gdyż całość jest dość lekka, a jednocześnie stabilna.

W ciągu dnia ta część łóżka jest chowana pod spód, a łóżko wygląda bardzo klasycznie. Gdy zajdzie potrzeba, możesz przygotować miejsce do spania nawet w ciągu dnia. Pościel przechowywana jest we wspomnianych już szufladach, jest więc zawsze pod ręką.

Wariacje na temat 3-osobowych łóżek

Tutaj nie ma zbyt wielkiej filozofii. 3-osobowe łóżka mają zazwyczaj trzy poziomy i obsługuje się je w ten sposób, o którym już wspomnieliśmy. Są jednak odstępstwa od tej reguły i być może właśnie te ramy bardziej przypadną Ci do gustu. Jedna z nich to łóżko dwupiętrowe, jednak tak przygotowane, że dolna kondygnacja jest szersza. Pozwala więc spać wygodnie dwóm osobom jednocześnie. Nie jest to podwojona wartość górnego poziomu, a jednak można się w takich warunkach wyspać. To dobre rozwiązanie dla małych dzieci, które często albo śpią razem, albo potrzebują mieć przy sobie rodzica. Drabinka prowadząca na górę znajduje się wtedy z boku, trzeba więc mieć to na względzie przy rozważaniu miejsca ustawienia takiego mebla w pokoju.

Innym wariantem trzyosobowego łóżka jest wyższa wersja tego dla dwóch osób. Wszystkie trzy poziomy znajdują się w jednej płaszczyźnie, jednak ten najniższy praktycznie na samej ziemi. Nie przeszkadza to wygodnie się wysypiać, zwłaszcza gdy walczysz o każdy centymetr przestrzeni. Łóżko to posiada dwie barierki, gdzie jedna prowadzi na samą górę. Mebel pozbawiony jest co prawda szuflad, jednak to mała strata w porównaniu z ogromnym zyskiem. Oszczędzasz bowiem sporo miejsca, nie musząc wstawiać drugiego łóżka.

Jeszcze innym modelem łóżka dla trójki dzieci jest takie z wysuwanymi dwoma modułami. Tutaj potrzebujesz więcej miejsca w pokoju, by móc rozsunąć każdy z poziomów, jednak nie musisz martwić się tym, czy ktoś nie spadnie. Każda kondygnacja jest dość niska, a w najgorszym wypadku dziecko przetoczy się do rodzeństwa. Za to w ciągu dnia zyskujesz dużo miejsca do zabawy. Tu jednak też nie uświadczysz szuflad. 

Solidne meble na długie lata

Decydując się na któryś z modeli łóżka 3-osobowego, słuchaj swojej intuicji. Gdy dzieci są starsze, to możesz zapytać ich o zdanie w tej kwestii. Nie ma ryzyka, bo każde łóżko, które oferujemy, wykonane jest solidnie i stabilnie. Drewno gwarantuje trwałość na lata i wygodę użytkowania, która jest w tym wypadku bardzo potrzebna. Niezależnie więc od tego, na którą kombinację się zdecydujesz, na pewno będziesz zadowolony.

Bezpieczna Dostawa
Bezpieczna Dostawa

Oferujemy swoim klientom transport mebli na terenie całej Polski tylko i wyłącznie własnym transportem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium