Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Najlepsze materace premium to doskonały sen

Odpoczynek, regeneracja, zebranie sił i odzyskiwanie dobrego samopoczucia – to wszystko można osiągnąć przez dobrej jakości sen. Najlepszą inwestycją dla niego będzie wybór materaca premium do swojego łóżka. Daje on idealne warunki do przyjemnego i zdrowego spania.

Sen – warto o niego zadbać

Nie zawsze jesteśmy w stanie właściwie docenić znaczenie snu w naszym życiu. Jest to jednak niezwykle ważna jego część i obowiązkowy proces każdego dnia. Bez snu człowiek jest w stanie wytrzymać tylko kilkadziesiąt godzin, czasem kilka dni. Jego długość, jakość, warunki, w których się odbywa ma przełożenie na ogólne samopoczucie fizyczne i psychiczne, formę i energię jaką mamy w ciągu dnia do wykonywania swoich obowiązków. W trakcie snu zachodzi wiele ważnych procesów, całe ciało się w tym czasie regeneruje i rozluźnia. Można to zauważyć przede wszystkim w układzie ruchu, czyli mięśniach, stawach, kościach. Na komfortowy sen ma wpływ wiele czynników, jednak jednym z kluczowych jest materac. Wybór materaca premium oznacza, że chcemy w najlepszy sposób zadbać o siebie, swoją wygodę oraz zdrowie.

Materace premium – pełen komfort snu

Korzystamy z najnowszych technologii i najlepszych materiałów, żeby stworzyć materace premium, które zapewniają wysokiej jakości sen. Najczęściej zawierają one umiejętnie ze sobą zestawione warstwy różnych materiałów, o odpowiedniej wysokości. Może być na przykład połączenie warstwy sprężyn kieszeniowych z siedmioma strefami twardości, zaawansowanej technologicznie pianki termoelastycznej, oraz elastycznej pianki poliuretanowej. W przypadku, gdy ze względów zdrowotnych lub osobistych preferencji, konieczne jest spanie na stosunkowo twardym materacu, może się w nim pojawić warstwa naturalnego włókna kokosowego. Lateks to inne tworzywo, które jest niezwykle komfortowe, a przy okazji przeciwdziała rozwojowi mikroorganizmów, na przykład bakterii lub grzybów. Wszystkie zastosowane materiały są wysokiej jakości, charakteryzują się trwałością, dobrym stopniem elastyczności, a także możliwością zapewnienia dobrej wentylacji.

Strefowość materacy premium to dodatkowa zaleta

Najnowocześniejszym rozwiązaniem, wykorzystywanym w materacach, które ma na celu zapewnienie najlepszego podparcia całego ciała, jest wykorzystanie strefowości podparcia. Strefy podparcia są określane także jako strefy komfortu i mają zróżnicowaną twardość, w zależności od obszaru ciała. Określono siedem podstawowych obszarów, które mogą potrzebować innego stopnia elastyczności, żeby nie wywoływać napięć w mięśniach, wspierać naturalne krzywizny ciała i utrzymywać kręgosłup w ergonomicznej, prostej pozycji przy spaniu na boku.

Praktyczna dwustronność

Dwie strony materaca premium to możliwość skorzystania z charakterystyki dwóch różnych materacy w jednym. Wykończenie różnymi typami materiałów pozwala na uzyskanie dwóch stopni twardości, więc można je dobrać pod kątem preferencji, a nawet zaleceń lekarskich. Innymi możliwościami są strony „letnia” oraz „zimowa”. W zależności od pory roku i temperatury panującej w sypialni można wybrać stronę dającą delikatne odczucie ciepła gdy jest chłodniej lub bardziej przewiewną, oddychającą latem. Lateks jest materiałem idealnym na warstwę zimową, zaś warstwę letnią może tworzyć mata z naturalnego włókna pochodzącego z orzecha kokosowego.

Przyjemne odczucia oraz higienę zapewnia wysokiej jakości pokrowiec. Materace premium znajdują się w doskonałych, miłych w dotyku pokrowcach, które mają działanie antyalergiczne. Można je łatwo ściągnąć i prać w pralce, czyli są bardzo proste do utrzymania w czystości. Jesteśmy pewni, że w naszej ofercie materace premium są wyróżniającymi się produktami, które zapewniają najlepszy z możliwych snów.

Bezpieczna Dostawa
Bezpieczna Dostawa

Oferujemy swoim klientom transport mebli na terenie całej Polski tylko i wyłącznie własnym transportem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium