Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Inwestycja w sen i zdrowie: materace młodzieżowe i dla dorosłych

Sen i jego jakość ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Spędzamy mniej więcej 1/3 życia, śniąc, dlatego warto zwrócić uwagę na warunki nocnego odpoczynku. Odpowiednie podparcie dla ciała, elastyczność i stopień twardości zapewni najlepszy możliwy sen, a co za tym idzie – dobrą formę fizyczną i psychiczną. Szczególnie ważne jest dobre podparcie dla kręgosłupa i stawów, przez co układ ruchu może funkcjonować bez zarzutu.

Do zadań specjalnych

Materace młodzieżowe i dla dorosłych muszą odpowiadać zróżnicowanym potrzebom i gustom, jednocześnie zapewniając maksimum komfortu i regeneracji w trakcie snu. Dobre dopasowanie do krzywizn ciała jest bardzo ważne. Materace nie mogą się trwale odkształcać, za to jego utrzymanie w czystości nie powinno sprawiać problemu. Nastolatek stale rośnie, dlatego błędy w postawie oraz nieodpowiednie podparcie ciała w trakcie snu mogą znacząco odbić się na jego zdrowiu przez resztę życia. Dobrze dobrany materac jest także istotny dla osób, które już zmagają się z różnego rodzaju bólami i schorzeniami układu ruchu, szczególnie w obrębie pleców, karku i bioder. Podparcie i dopasowanie do krzywizn ciała znacząco wpływa na poprawę samopoczucia, szczególnie rano, po wstaniu z łóżka.

Nowoczesne technologie, komfortowy sen

Każdy materiał, który może tworzyć warstwę w materacu młodzieżowym lub przeznaczonym dla dorosłych, charakteryzuje się innymi cechami, które czynią je wartościowymi. Są to przede wszystkim sprawdzone, bardzo elastyczne tworzywa: pianka poliuretanowa, o podwyższonej elastyczności, a także doskonała pianka termoelastyczna. Ta ostatnia reaguje na ciepłotę ciała, idealnie się do niego dopasowując. Inne, antyalergiczne, oddychające i idealnie podpierające tworzywo na materace to lateks. Wykorzystujemy piankę otrzymaną z połączenia lateksu syntetycznego z naturalnym, który stanowi nawet 20% zawartości. Odpowiedni układ otworów zapewnia doskonałą wentylację, a właściwości lateksu – wspaniały sen. Charakteryzuje się on świetną elastycznością punktową, czyli ugina się właśnie tam, gdzie wywierany jest nacisk. 

Sprężyny, które bardzo często pojawiają się w materacach dla dorosłych i nastolatków, także mogą się różnić i zapewniać komfort pod różnym kątem. W przypadku par, niezwykle ważna może się okazać izolacja drgań, dzięki czemu ruchy jednej osoby nie będą odczuwane przez drugą i nie spowodują jej wybudzenia. Taki efekt można osiągnąć, wybierając materac z warstwą multipocket, czyli wypełnioną mnóstwem drobnych sprężyn, z których każda jest osobno opakowana w materiałową kieszonkę. Inne sprężyny, typu bonell, zapewniają bardzo dobrą reakcję, zróżnicowaną pod względem siły nacisku.

Najlepsze materace dla dorosłych i młodzieży

Prezentujemy różnego rodzaju materace, które odpowiadają różnorodnym potrzebom tak dorosłym, jak i młodzieży. Szczególnie polecamy materace premium, które składają się z kilku warstw i prezentują najlepsze właściwości. Można wybrać materac o twardości, która odpowiada osobistym upodobaniom, a także wadze użytkownika i względom zdrowotnym. Asortyment obejmuje materace w wysokiej jakości pokrowcach, które można zdjąć i z powodzeniem prać w prace, w celu zachowania maksimum higieny.

Dobierz odpowiednią wielkośćmateraca

Nasza bogata oferta obejmuje materace o bardzo szerokim zakresie rozmiarów, które można z powodzeniem dopasować do łóżek, które można zamówić w naszym sklepie internetowym. Szerokość materacy młodzieżowych i dla dorosłych wynosi od 70 do 200 centymetrów, długość – od 160 do 200 centymetrów. Warto zwrócić uwagę także na grubość materaca – te zawierające warstwę sprężyn są najczęściej są wyższe, niż te, które wewnątrz mają wyłącznie różnego rodzaju pianki.

Bezpieczna Dostawa
Bezpieczna Dostawa

Oferujemy swoim klientom transport mebli na terenie całej Polski tylko i wyłącznie własnym transportem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium