Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Tradycyjne łóżka piętrowe
Tradycyjne łóżka piętrowe

Tradycyjne łóżka piętrowe

Wysokie lóżko piętrowe jest złożone z dwóch łóżek umieszczonych bezpośrednio nad sobą. Istnieją modele, w których liczba poziomów jest większa, jednak ze względu na wygodę użytkowników oraz wysokość przeciętnego pomieszczenia w pokojach dziecięcych zazwyczaj wykorzystywane są łóżka dwuosobowe. Ważnym elementem piętrowego łóżka jest drabinka albo schodki, które umożliwiają wchodzenie i schodzenie z górnego poziomu mebla. Chociaż łóżka piętrowe nie są nowym wynalazkiem, to na przestrzeni lat sposób ich produkcji wielokrotnie się zmieniał. Nowoczesne modele są wygodniejsze i bezpieczniejsze od łóżek piętrowych, z których korzystano kilkadziesiąt lat temu, a jednocześnie zapewniają lepszy efekt estetyczny. Dzięki temu spełniają oczekiwania rodziców i są zgodne z upodobaniami dzieci oraz nastolatków, którzy najczęściej są ich użytkownikami.

Niskie łóżka piętrowe

W tradycyjnym łóżku piętrowym powierzchnie przeznaczone do spania znajdują się jedna nad drugą. Alternatywę dla takiego mebla stanowi łóżko, w którym jedna część jest wysuwana wyłącznie na czas snu i po rozłożeniu znajduje się nie pod drugą, tylko obok niej. Tego typu łóżko wybierane jest przede wszystkim w przypadku młodszych dzieci, ponieważ zapewnia im lepszy komfort, a rodzicom większe poczucie bezpieczeństwa.

Łóżka piętrowe trzyosobowe

Łóżka trzyosobowe, w których poszczególne części są ułożone jedna nad drugą spotykane są rzadko, ale zakup wygodnego łóżka piętrowego dla trójki dzieci nie sprawia problemu. Istnieją bowiem modele łączące piętrowe łóżko tradycyjne z łóżkiem niskim. Jedna powierzchnia znajduje się nad drugą, natomiast trzecia wysuwana jest spod dolnej z nich. Taki mebel sprawdza się nie tylko w pokojach trzyosobowych. Trzecie łóżko może przydać się także wtedy, gdy trzeba będzie przenocować gości albo dziecko zechce zaprosić na noc kolegę lub koleżankę.

Korzyści wynikające z wyboru piętrowego łóżka

Główną zaletą łóżka piętrowego jest fakt, że zastępuje dwa osobne meble, a zatem umożliwia zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu, co ma szczególe znaczenie w małych pokojach. Na uzyskanej w ten sposób wolnej przestrzeni można umieścić inne ważne wyposażenie albo przeznaczyć ją na strefę do zabawy. Piętrowe łóżka zazwyczaj są wyposażone w szuflady, w których można schować pościel, dlatego nie potrzeby zakupu kolejnego mebla, w którym będzie ona przechowywana. Nie bez znaczenia jest fakt, że łóżka piętrowe są lubiane przez dzieci, które traktują je nie tylko jako mebel przeznaczony do spania, ale i jako dodatkową atrakcję w swoim pokoju.

Gwarancja wygody i bezpieczeństwa

Nowoczesne łóżka piętrowe gwarantują użytkownikom wysoki komfort i pełne bezpieczeństwo. Są wyposażone w solidne barierki ochronne, dzięki którym wyeliminowane zostaje ryzyko upadku z łóżka podczas snu lub zabawy. Drabinka skonstruowana jest w taki sposób, aby wchodzenie i schodzenie z górnego poziomu było wygodne i nie zakłócało komfortu osoby korzystającej z części dolnej. Łóżka piętrowe są także łatwe w montażu, tak więc można poradzić sobie z tym zadaniem bez pomocy specjalistów.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium