Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jaki materac do sypialni? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy!

Dobry materac to podstawa zdrowego i komfortowego snu. Zapewnia ciału odpowiednie podparcie i dba o kondycję kręgosłupa. Wybór odpowiedniego modelu ma kluczowe znaczenie dla Twojego codziennego samopoczucia. Warto poświęcić chwilę, by poznać dostępne możliwości i dopasować je do swoich potrzeb. Zastanawiasz się, jaki materac do sypialni sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o zakupie!

Jaki materac do sypialni?

Oferta materacy jest niezwykle szeroka, a ich poszczególne rodzaje charakteryzują się odmiennymi właściwościami. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac do sypialni wybrać, zacznij od decyzji o jego rodzaju. Przedstawiamy krótkie opisy, w których znajdziesz najważniejsze informacje o najpopularniejszych typach materacy.

Materace lateksowe – idealne podparcie i właściwości antyalergiczne

Materace lateksowe to wysokiej klasy rozwiązania, które charakteryzują się niezwykłą elastycznością. Doskonale dopasowują się do ciała i zapewniają mu odpowiednie podparcie. Są idealne dla alergików, ponieważ wykazują się odpornością na grzyby i bakterie. W ich wnętrzu znajduje się sieć mikroporów, które umożliwiają właściwą cyrkulację powietrza i zapobiegają przegrzewaniu się organizmu. Gwarantują wysoką higienę snu i niwelują problem pocenia. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac do sypialni sprawdzi się dla dwóch osób, to lateks z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem. Jego wysoka czułość punktowa sprawia, że ruchy osoby śpiącej obok są nieodczuwalne i ciche.

Materace kieszeniowe – nowa wersja tradycyjnych materacy sprężynowych

Jeśli zastanawiasz się, jakie materace do sypialni warto rozważyć, to modele kieszeniowe są możliwością zdecydowanie godną uwagi. Rozwiązania tego typu zbudowane są z wkładu sprężynowego otulonego warstwami zewnętrznymi. Warstwy te najczęściej wykonane są z lateksu lub pianki poliuretanowej. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe płaszczyzny utwardzające, wykonane z kokosa lub trawy morskiej. Nowoczesne materace kieszeniowe zbudowane są ze specjalnie opakowanych sprężyn, które działają niezależnie od siebie. Takie rozwiązanie sprawia, że materac doskonale dopasowuje się do ciała i prawidłowo podpiera kręgosłup. Dobrze sprawdzi się w roli materaca dla pary.

Materace bonellowe– dobre właściwości i atrakcyjna cena

Jaki materac do sypialni zapewni Ci wygodę w niskiej cenie? Sprawdź ofertę materacy bonellowych. Ich budowa przypomina nieco modele kieszeniowe, jednak różni się wkładem. W tego typu rozwiązaniach stosuje się sprężyny bonellowe, które charakteryzują się sprężystością progresywną. Jej działanie polega na tym, że małe obciążenie materaca wywołuje niewielki opór sprężyn, natomiast duże obciążenie powoduje wzrost ich oporu. Materace bonellowe dopasowują się do ciała nieco słabiej niż rozwiązania lateksowe i kieszeniowe, ale są od nich tańsze.

Materace termoelastyczne– idealne dopasowanie do ciała

Jeśli nie wiesz, jaki materac do sypialni zagwarantuje Ci idealne dopasowanie do ciała, to podpowiadamy, że jest to typ termoelastyczny. Wykonany jest z pianki, która ugina się pod wpływem ciepła bijącego od ciała. Dzięki takiemu działaniu pianka nie naciska na mięśnie i naczynia krwionośne. Materace termoelastyczne szczególnie poleca się osobom, które mają problem z krążeniem lub drętwieniem kończyn.

Materace kokosowe – zwiększona twardość powierzchni

Jaki materac do sypialni sprawdzi się w przypadku osób, które preferują twardsze podłoża? Doskonałym rozwiązaniem będą modele z warstwą kokosową. Tego typu rozwiązania charakteryzują się również dobrą cyrkulacją powietrza. Są polecane dla osób z wadami postawy i pomagają im zapobiegać.

Materace multipocket– najnowocześniejsze modele kieszeniowe

Materace multipocket to najnowsza wersja modeli kieszeniowych. W ich wnętrzu znajduje się aż 508 sprężyn, które zapewniają niezwykłą elastyczność i wysoki komfort snu. W zależności od zastosowanych warstw mogą wykazywać się również dodatkowymi właściwościami, np. antyalergicznymi czy przeciwodleżynowymi. To wysokiej klasy modele, które doskonale sprawdzą się w roli materaca do sypialni.

Jaki materac do sypialni – miękki czy twardy?

Twardość materaca jest odczuciem subiektywnym, a jej wybór zależy od czynników takich jak waga, preferencje, przyzwyczajenia czy aspekty zdrowotne. Twardość wyraża się w pięciostopniowej skali, w której:

– H1 – oznacza bardzo miękki materac,

– H2 – oznacza miękki materac,

– H3 – oznacza średnio twardy materac,

– H4 – oznacza twardy materac, 

– H5 – oznacza bardzo twardy materac.

Zastanawiasz się, jaki materac do sypialni wybrać? W kwestii twardości pomocna może być ogólna zasada, zgodnie z którą im większa waga użytkownika, tym materac powinien być twardszy. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są materace średnio twarde i twarde. Modele tego typu cieszą się dobrymi opiniami i są postrzegane jako komfortowe i korzystne dla zdrowia. Materace miękkie spotykane są rzadko, ponieważ uważa się, że są szkodliwe dla kręgosłupa. Wersje bardzo twarde zaleca się głównie osobom o bardzo wysokiej wadze.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium