Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Podaruj sobie i swoim bliskim wspaniały sen na materacach bonellowych

Łóżka z materacami bonellowymi zapewniają komfort w czasie snu, który jest kluczowy dla naszego zdrowia i samopoczucia. Sprężyny o innowacyjnym kształcie, określane jako bonell, sprawiają, że ciało naprawdę wypoczywa, a różnego rodzaju napięcia w mięśniach znikają. Gdy sen jest wysokiej jakości, wstajemy wypoczęci, pełni energii i mamy dużo lepsze samopoczucie.

Wyjątkowe sprężyny bonell

Materace bonellowe dla dorosłych i młodzieży mają warstwę sprężyn o ciekawej budowie. Bonell mają zróżnicowaną średnicę: mniejszą na środku i większą na zewnętrznych brzegach. Dzięki temu zapewnia doskonałe podparcie. Prezentuje tak zwaną sprężystość progresywną, czyli mały opór sprężyn przy niskim obciążeniu. Wypieranie zwiększa się wraz z siłą nacisku – w ten sposób materac idealnie podpiera ciało i tworzy idealne warunki do relaksującego snu. Dodatkową zaletą materacy bonellowych jest ich świetna wentylacja – oddychający materac ułatwia termoregulację, zwiększa komfort snu i sprawia, że rano można obudzić się z poczuciem świeżości i energii, która wystarczy na cały dzień.

Sprężyny w kształcie klepsydry są ze sobą połączone – nie działają całkowicie niezależnie od siebie. Dzięki temu ciężar ciała jest rozkładany równomiernie, co gwarantuje bardzo długą żywotność wkładu i jego niezawodność. Materace bonellowe, z racji swojej budowy, nie mają wyznaczonych stref podparcia. Są szczególnie polecane jako materace młodzieżowe, gdyż ich wzrost się zmienia i nie można dobrać dobrego strefowego podparcia na dłuższy czas. W przypadku mniejszych dzieci sen na materacu ze strefami komfortu jest także niewskazany z samego faktu, że ich niski wzrost nie pozwala na ułożenie danych obszarów ciała na przeznaczonych dla nich stref. Ostatecznie może to doprowadzić do pogorszenia jakości snu i problemów ze zdrowiem. Z tego względu warto rozważyć materac typu bonell, który zapobiega problemom związanym z niskim wzrostem dziecka.

Duży wybór

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie materace bonellowe, do których wykorzystano niezawodny, wysokiej jakości drut o średnicy wynoszącej 2,2 milimetry. Poza sprężynami, materace dla młodzieży i dorosłych są wyposażone w dodatkowe warstwy. Mata kokosowa podnosi twardość materaca, ale nie zaburza jego elastyczności. Pianka poliuretanowa dodaje miękkości, zapewnia przewiewność oraz wytrzymałość. Jest także trwała i mocna, zachowuje kształt przez długi czas, bez wygniatania oraz nadmiernego utleniania. Pianka lateksowa to nowoczesny materiał, który, odpowiednio przygotowany, zapewnia doskonałą wentylację, elastyczność punktową i wyjątkowy komfort snu. 

Łóżko i materac muszą być dobrze dobrane do siebie pod kątem rozmiaru, inaczej materac będzie źle się układał, co negatywnie wpłynie na jakość nocnego wypoczynku. Prezentujemy materace bonellowe dla dorosłych i młodzieży w szerokim zakresie rozmiarów. Dla najmłodszych użytkowników dostępne są takie o wymiarach 70x160. Największe modele w naszej ofercie mają 200 centymetrów długości i szerokości – niektóre materace są dostępne w ponad 30 różnych rozmiarach!

Ważny jest także pokrowiec

Zewnętrzne pokrycie materaca bonellowego jest bardzo ważne – pokrowiec jest wykończeniem, które zapewnia higienę i ostateczny komfort użytkowania. W naszej ofercie znajdują się materace, które są wyposażone w pokrowce zdejmowalne. Można je prać w pralce, nawet w likwidującej większość szkodliwych mikroorganizmów temperaturze 60˚C. Dzięki niemu zachowane są właściwości antyalergiczne i antybakteryjne materaca. Termoregulację zapewnia pikowanie włóknem klimatyzującym. Umożliwiamy opcjonalnie zakup innego rodzaju pokrowców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium