Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Wspaniałe sny i samopoczucie dzięki materacom lateksowym

Wysoka jakość snu zależy od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest dobrze dopasowany materac, który jest jednocześnie elastyczny i dobrze podpierający ciało. Takie właśnie są materace lateksowe, młodzieżowe i dla dorosłych, które przedstawiamy w tej kategorii. Ich duży wybór z pewnością zadowoli każdego, bez względu na indywidualne preferencje użytkowników.

Elastyczny i komfortowy lateks

To materiał idealny na materace, gdyż charakteryzuje się doskonałą sprężystością i elastycznością. Swoje źródło ma w niezwykłym mleczku drzewa kauczukowego, jednak żeby materac lateksowy miał wygodną formę i dawał podparcie, konieczne jest wykorzystanie do niego syntetycznego lateksu. W naszych materacach zawartość naturalnego lateksu w mieszance wynosi nawet 20%, co jest idealną proporcją.

Materace lateksowe są dobrze wentylowane i przytulne – dają na skórze bardzo przyjemne, delikatne uczucie ciepła. To wyjątkowe uczucie – lateks świetnie sprawdzi się w materacach zimowych lub jako zewnętrzna warstwa strony zimowej przy materacach dwustronnych, a jednocześnie nie wywołuje przegrzania lub nadmiernego pocenia w trakcie snu.

Materace lateksowe – doskonałe do łóżek piętrowych

Łóżka piętrowe oraz inne, w których bardzo ważne jest ograniczenie wysokości materaca, to doskonałe miejsce na materace lateksowe młodzieżowe i dla dorosłych. Warstwa lateksu może zajmować jedynie 2 lub 3 centymetry i dawać maksimum komfortu, a cały materac może mieć wysokość nawet jedynie 10-11 centymetrów. Żeby zapewnić wygodę rodzeństwu mieszkającemu w jednym pokoju, można wybrać łóżko piętrowe i dobrać do niego właśnie materace z lateksu.

Istnieje kilka sytuacji, w których wysokość materaca jest ważna. W opisach łóżek może być zawarta informacja dotycząca maksymalnej jego wysokości. Dotyczy to także łóżek dwuosobowych niskich oraz trzyosobowych – wtedy, gdy jeden poziom materaca jest wysuwany spod drugiego. Dolne łóżko zdecydowanie nie musi być mniej komfortowe, właśnie dzięki dobraniu doskonałego materaca z warstwą elastycznej pianki lateksowej.

Lateksowe materace są także świetną i atrakcyjną cenowo propozycją dla par oraz osób, które są bardzo wrażliwie na każdy ruch i łatwo się wybudzają z tego powodu. Dzieje się tak z powodu bardzo dobrym poziomie elastyczności punktowej. Tym mianem określane jest zjawisko uginania się podłoża wyłącznie w miejscach, na które wywierany jest nacisk. W przypadku, gdy jedna osoba kręci się lub wstaje z łóżka, druga nie będzie odczuwać drgań i będzie spokojnie spała.

Przeciwko bakteriom, grzybom i roztoczom

Tworzywo lateksowe, które występuje w materacach dla młodzieży i dorosłych, jest antybakteryjne i antygrzybiczne. Nie ma w nim warunków na rozwój szkodliwych mikroorganizmów, co pozwala zachować doskonałe zdrowie oraz higienę snu. Ułatwia to także system otworów w piance, który zapewnia bardzo dobrą wentylację. Ciało łatwiej oddycha i nie poci w trakcie nocnego odpoczynku, co ma wpływ na samopoczucie oraz stan wrażliwej skóry w przypadku alergików. Odpowiednia wentylacja w materacu skutkuje dobrym wypoczęciem rano i przyjemniejszym snem.

Szczególną funkcję zapobiegania rozwojowi mikroorganizmów oraz dodatkowej termoregulacji pełni pokrowiec na materac. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie materace ze zdejmowalnym pokrowcem, który można bez problemu wyprać w pralce, w programie z temperaturą 60˚C. Pikowany włóknem klimatyzującym, zapewnia idealną temperaturę na styku ciała i podłoża, w której można wygodnie i długo spać.  Istnieje także możliwość zamówienia, za dodatkową opłatą, innych typów pokrowców na materac lateksowy.

Bezpieczna Dostawa
Bezpieczna Dostawa

Oferujemy swoim klientom transport mebli na terenie całej Polski tylko i wyłącznie własnym transportem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium