Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Komfortowe i nowoczesne materace multipocket

Materace dla młodzieży i dorosłych mają różnorodne warstwy i grubość. Modele określane jako multipocket zapewnia idealne podtrzymanie oraz izolację drgań. Jego nowoczesna budowa to gwarancja komfortowego snu, który regeneruje i rozluźnia.

Mnóstwo sprężyn – idealne podtrzymanie

Aż 508 sprężyn na metr kwadratowy powierzchni materaca – właśnie ta technologia wyróżnia materace, które prezentujemy w tej kategorii. Każda sprężyna stanowi całkowicie niezależny punkt podparcia. Sprężyny są opakowane pojedynczo w kieszenie z materiału, który jest jednocześnie elastyczny oraz mocny. Tak duże zagęszczenie sprężyn ma niebagatelne znaczenie w uzyskaniu doskonałego poziomu elastyczności punktowej. Oznacza to, że materac multipocket odkształca się wyłącznie w miejscach, na które jest wywołany nacisk. Mocny i trwały materiał wykorzystany do stworzenia kieszeni nie tylko izoluje pojedyncze sprężyny od siebie, ale i bezpośrednio wpływają na komfort snu, tłumiąc dźwięki pracy drucianych spirali.

Materac multipocket najlepszy dla par i osób o lekkim śnie

Nowoczesne rozwiązania, zastosowane w materacach typu multipocket, świetnie sprawdzają się w sypialniach małżeńskich lub par. Jest to spowodowane tym, że drgania wywołane przez ruch w jednym miejscu materaca nie jest przenoszony w inne miejsce. Drgania nie budzą partnera: ucisk jest niezależny od siebie. Dzięki temu nawet gdy jedna z osób często zmienia pozycję w trakcie snu, lub na przykład wstaje do małego dziecka, druga śpi spokojnie. Jest to gwarancja najwyższej jakości, niczym niezakłóconego snu. Materac multipocket wybierają osoby, które nie idą na kompromisy i stawiają na idealny relaks i prawdziwy komfort w trakcie snu.

Dopasowane strefy twardości

Zastosowanie dużego zagęszczenia wielu sprężyn sprawia, że materace multipocket często są projektowane jako materace posiadające różnego rodzaju strefy twardości. Jest ich aż siedem i odnoszą się one do kolejnych obszarów ciała, które potrzebują różnego podparcia. Strefa głowy, lędźwiowa, miednicy i stóp ma stosunkowo średnią twardość. Dość twarde są strefy miednicy oraz ud, czasami do tej grupy jest kwalifikowana strefa głowy. Najbardziej miękkie obszary to strefa barków, a także łydek, w których ważne jest zachowanie dobrego krążenia krwi. Strefy zapewniają optymalne dopasowanie i potrzymanie, a także relaks, w zależności od obszaru ciała. Dzięki nim mięśnie są rozluźnione, układ ruchu pozostaje w dobrym stanie, a układ krążenia pracuje sprawnie, bez zakłóceń. Rano można obudzić się bez bólu, za to pełnym energii i sił do działania.

Wiele wersji do wyboru

Wkład sprężyn jest uzupełniony przez inne warstwy, które podkreślają wygodę użytkowania materacy multipocket. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego modele różnią się ceną, rozmiarami – długością, szerokością oraz wysokością, składem, twardością i wieloma innymi aspektami, w tym dotyczącymi pokrowca na materac. Wymiarów jest naprawdę wiele, gdyż materace mają pasować do praktycznie wszystkich łóżek, które są w naszej ofercie. Sprężyny multipocket sprawiają, że ostateczny produkt jest stosunkowo wysoki – mogą okazać się nieodpowiednie do niektórych modeli łóżek piętrowych. Niektóre modele charakteryzują się właściwościami przeciwodleżynowymi – idealnie sprawdzają się nawet przy bardzo długim przebywaniu na materacu.

Warstwy uzupełniające sprężyny mogą być wykonane z lateksu lub różnego rodzaju pianek: podstawowej, poliuretanowej, wysokoelastycznej, dostosowującej się do ciała pod wpływem jego ciepła pianki termoelastycznej, znanej jako termoplastycznej, a także dobrze wentylowanej pianki lateksowej. Z pewnością każdy znajdzie w tej kategorii materac multipocket idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium