Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Materace piankowe dla maluszków

Dla najmłodszych użytkowników zaleca się wykorzystanie materacy, które zapewnią takie samo podparcie na całej długości malutkiego kręgosłupa. Niemal każdy, odpowiedni dla dzieci materac zawiera warstwę piankową, czyli zawierającą piankę poliuretanową. Jest to bardzo uniwersalny, mocny i elastyczny materiał.

Pianka poliuretanowa – podstawowa warstwa w większości materacy

Dobrej jakości pianka, którą wykorzystujemy w produkcji naszych materacy dziecięcych, zapewnia wytrzymałość i przewiewność przez cały czas użytkowania. Materace piankowe dobrze oddychają i stanowią środowisko, które nie sprzyja rozwojowi bakterii i innych drobnoustrojów. Jest to bardzo ważne szczególnie dla dzieci – ich delikatna skóra oraz układ odpornościowy nie powinny być narażone na oddziaływanie szkodliwych mikroorganizmów.

Materac antyalergiczny i antybakteryjny

Przewiewna pianka w materacach dla dzieci jest ważna także ze względu na roztocza, które chętnie bytują w łóżkach i pościelach. Mogą one przyczyniać się do występowania alergii. Ważne jest, żeby tak materac, jak i jego pokrowiec, były wykonane z materiałów hipoalergicznych. Pianka poliuretanowa jest znana od lat i to sprawdzona, bezpieczna warstwa tworząca materace, w tym materace dla dzieci. Asortyment naszego sklepu internetowego obejmuje właśnie takie, wysokiej jakości materace wyposażone w higieniczne, bezpieczne i łatwe w utrzymaniu w czystości pokrowce.

Zalety materacy piankowych

Nasza oferta obejmuje duży wybór materacy dziecięcych z warstwą pianki poliuretanowej. Materace piankowe to ekonomiczna opcja, która zapewnia wygodę snu i długą żywotność. Do tego wykazują się niską wagą, dzięki czemu łatwo jest je przenosić. Nowoczesne technologie produkcji pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów, uniknięcie nadmiernego utleniania i wygniatania materaca piankowego z czasem. Dzięki temu może być dobrym podparciem dla snu dziecka przez cały okres użytkowania łóżeczka dziecięcego.

Wybierz najlepszy materac piankowy dla swojego dziecka

Szeroka oferta materacy w naszym sklepie internetowym sprawia, że można dobrać model idealnie dobrany do maluszka, jego potrzeb i możliwości rodziców. Materace piankowe różnią się między innymi grubością, stopniem twardości, składem i układem warstw, a także rozmiarem. Do tego można zamówić model jedno- lub dwustronny, w którym obie strony materaca stanowią powierzchnię użytkową.

Piankę poliuretanową może uzupełniać warstwa twardego, naturalnego materiału, czyli mata kokosowa. Inne możliwości to niezwykle przyjemny w dotyku, wykazujący się doskonałą elastycznością punktową lateks, a także dopasowująca się do ciała pod wpływem wydzielanego przez nie ciepła pianka termoelastyczna. Dodatkowe warstwy w materacach piankowych wpływają pozytywnie na poczucie komfortu i odprężenia w trakcie snu, co jest ważne szczególnie w przypadku śpiących nawet po kilkanaście godzin dziennie niemowląt. Lateks i pianka termoelastyczna zapewniają bezpieczne warunki snu gdyż tak jak poliuretan są antybakteryjne i antyalergiczne.

Materac musi być dobrze dobrany do łóżeczka – w przeciwnym razie może nawet stanowić niebezpieczeństwo dla śpiącego malucha. Należy dobrać materac o wymiarach idealnie pasujących do łóżka. Zachęcamy do zaopatrzenia się w oba te artykuły jednocześnie. Zakupy będą bardzo wygodne. Istnieje wiele wymiarów materacy do wyboru, od odpowiedniego do typowego łóżeczka niemowlęcego, czyli 120x60 centymetrów, po dużo większe, aż do 120 centymetrów szerokości i 200 centymetrów długości. Oczywiście, do łóżeczek rosnących wraz z dzieckiem, określanych także jako łóżeczka- tapczaniki, także przygotowano materace, na przykład o wymiarach 130x70, 140x70 oraz 160x70 centymetrów.

Bezpieczna Dostawa
Bezpieczna Dostawa

Oferujemy swoim klientom transport mebli na terenie całej Polski tylko i wyłącznie własnym transportem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium