Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Komfortowe materace termoelastyczne do łóżeczka niemowlęcego

Sen stanowi podstawę funkcjonowania nowego człowieka noworodek może spać nawet od 16 do 20 godzin dziennie, niemowlęta wciąż potrzebują łącznie kilkunastu godzin snu na dobę. Właśnie z tego względu zapewnienie mu najlepszych warunków do odpoczynku jest tak ważne. Wysokiej jakości, idealnie dopasowane do małego ciałka materace termoelastyczne są gwarancją spokojnego, komfortowego snu, a co za tym idzie – harmonijnego rozwoju i zdrowia.

Pianka o wyjątkowych właściwościach

Nowoczesna technologicznie pianka VISCO została opracowana w taki sposób, żeby szybko i efektownie reagować na leżące na nim ciało. Elastyczność warstwy pianki termoelastycznej (określanej także mianem termoplastycznej) zwiększa się wraz ze wzrostem temperatury – ciepłoty ciała. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała i optymalnie je podpiera na całej powierzchni.

Wszystkie prezentowane przez nas dziecięce materace termoelastyczne posiadają odpowiednie atesty potwierdzające bezpieczeństwo i wysoką jakość. Maluszki będą spać niezwykle dobrze – będą miały poczucie miękkości, ale i dobrego podparcia i stabilizacji jednocześnie. To wspaniałe uczucie: sen będzie komfortowy, a dzieci zyskają energię, aby rosnąć, bawić się i rozwijać.

Materace termoelastyczne specjalnie dla dzieci

Dobrej jakości materac termoelastyczny dla dzieci może się różnić od modeli przeznaczonych dla młodzieży i dorosłych. Różnica nie dotyczy wyłącznie rozmiaru: najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej twardości materaca. Ponadto, wrażliwe maluszki powinny być szczególnie otoczone ochroną przeciwko rozwojowi bakterii i roztoczy. Układ warstw może być zróżnicowany także dlatego, że dzieci raczej nie powinny mieć wyznaczonych, zróżnicowanych stref podparcia. Kręgosłup niemowląt i małych dzieci dopiero się rozwija i potrzebuje takiego samego stopnia podparcia na całej długości ciała.

Wybór konstrukcji materacy termoelastycznych

Wystarczą jedynie 2 centymetry pianki termoplastycznej, żeby materac charakteryzował się doskonałymi właściwościami. Kolejne warstwy mają dodatkowe znaczenie w odczuwaniu komfortu w trakcie snu. Najczęściej podstawą konstrukcji jest mocna i wytrzymała pianka poliuretanowa. Materac termoplastyczny dla dzieci może być dwustronny, czyli obie jego strony będą stanowiły powierzchnię użytkową. W niektórych modelach warstwa pianki znajduje się tylko po jednej stronie, a po drugiej znajduje się na przykład pianka lateksowa – można dowolnie dobierać poziom twardości pod kątem potrzeb. W materacach przeznaczonych do łóżeczek dziecięcych często pojawia się warstwa kokosu, której podstawą są naturalne włókna z orzechów kokosowych.

Bardzo wygodnie jest zamówić łóżeczko, materac, a także pościel jednocześnie w naszym sklepie – wtedy łatwo jest dobrać odpowiedni rozmiar i szybko cieszyć się pięknym, praktycznym i wygodnym miejscem do spania dla swojego dziecka. Wybór rozmiarów jest ogromny – niektóre modele termoelastyczne można kupić w zakresie od 70 do 90 centymetrów szerokości, i od 130 aż do 200 centymetrów długości. Nadają się zatem do łóżeczek- tapczaników dla najmniejszych dzieci oraz do łóżek tych starszych.

Duża trwałość i łatwe utrzymanie czystości

Przyjemny w dotyku pokrowiec pikowany włóknem klimatyzującym dodatkowo zwiększa komfort snu i ułatwia termoregulację ciała. Można go zdejmować z materaca termoelastycznego i prać nawet wielokrotnie w temperaturze 60˚C, która zabija większość bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów. Pokrowiec stanowi idealne wykończenie materacy dla dzieci, które zapewniają doskonałą wentylację, oddychanie skóry, a jednocześnie są bardzo trwałe i mocne, wytrzymają z dzieckiem naprawdę wiele!

Bezpieczna Dostawa
Bezpieczna Dostawa

Oferujemy swoim klientom transport mebli na terenie całej Polski tylko i wyłącznie własnym transportem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium