Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Termoelastyczne materace – przyjemna miękkość

Czy istnieje coś przyjemniejszego, niż sen na miękkim, ale idealnie podtrzymującym materacu? Dzięki piance termoelastycznej możesz odpoczywać i spać w naprawdę komfortowych warunkach, które dopasują się do ciebie i dadzą wspaniałe poczucie rozluźnienia.

Materace zaawansowane technologicznie

Wyjątkowa pianka termoplastyczna, która jest częścią materacy dla młodzieży i dorosłych, a także pojawia się coraz częściej w materacach dziecięcych, to innowacyjne tworzywo. Jest ona wrażliwa na ciepło, na przykład wydzielane przez ciało ludzkie, a także na nacisk, i wspaniale się dopasowuje do krzywizn ciała odpoczywającej na niej osoby. W ten sposób tworzy doskonale podparcie dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Sen na materacu termoplastycznym jest niezwykle komfortowy.

Prawdziwy komfort

Mięśnie są rozluźnione i zrelaksowane, nie ma obaw o dodatkowe napięcia, które tworzą się, gdy śpimy na niewygodnym podłożu. Przy optymalnym podparciu wszystkich stref ciała można uniknąć nieprzyjemnych bóli pleców i karku. Równomierne rozłożenie obciążeń ma szczególnie duże znaczenie dla osób, które z powodu schorzeń dużo czasu spędzają na leżąco. Materac termoelastyczny będzie dla nich odpowiedni, dlatego że w znaczącym stopniu pomagają zapobiegać odleżynom.

Ogromną zaletą materacy termoelastycznych jest fakt, że pianka reagująca na ciepło powoli wraca do swojego pierwotnego kształtu, gdy nie jest użytkowana. Nie ma więc obaw o tak zwane wyrobienie niektórych obszarów materaca. Dobre dopasowanie do anatomicznej budowy użytkownika sprawia, że nawet najbardziej wymagający z nich będą z zadowoleniem kłaść się na łóżku wyposażonym w materac termoelastyczny.

Wybierz najlepszy materac termoelastyczny dla siebie

Nasza oferta jest rozbudowana, i obejmuje doskonałe materace z warstwą pianki termoelastycznej o różnym stopniu twardości, układzie i składzie warstw oraz zróżnicowane cenowo. Najprostsze są podkłady powstałe z połączenia pianki poliuretanowej, stanowiącej rdzeń materaca, z tworzywem termoelastycznym. Jego warstwa może być niewielka i zajmować wyłącznie 2 lub 3 centymetry wysokości, żeby wykazać pełnię swoich właściwości. Można ją znaleźć także w materacach zawierających warstwy sprężyn. Niewielka grubość warstwy pianki jest korzystna, gdyż może się ona znaleźć także w niższych materacach, przeznaczonych między innymi do łóżek piętrowych. Dla komfortu i wyjścia naprzeciw potrzebom różnych Klientów prezentujemy modele dwustronne, w których strony różnią się twardością.

Niektóre modele materacy z warstwą termoelastyczną mają także inne właściwości po obu stronach. Można je zmieniać wygodnie, w zależności od panującej temperatury i pory roku. Pianka reagująca na ciepłotę ciała jest stosunkowo neutralna, ale zapewnia bardzo dobrą wentylację – ciało oddycha swobodnie, nie przegrzewa się i nie poci.

Ważny element - pokrowiec

Pokrowce materacy mają duże znaczenie w komforcie spania oraz zachowaniu higieny i czystości. Wszystkie nasze produkty są wyposażone w wysokiej jakości pokrowce, które można z powodzeniem prać w pralce, nawet w temperaturze 60˚C. Takie warunki prania pozwalają skutecznie pozbyć się większości bakterii, wirusów oraz roztoczy, które są przyczyną alergii. Pokrowce można łatwo ściągnąć i ponownie nałożyć. Warstwa włókna klimatyzującego dodatkowo poprawia termoregulację i komfort snu. Istnieje możliwość zamówienia pokryć o innych właściwościach, tak, by najlepiej dostosować materac termoelastyczny do potrzeb i oczekiwań naszych Klientów. Nasi doradcy pozostają do dyspozycji i służą fachową poradą w przypadku jakichkolwiek pytań.

Bezpieczna Dostawa
Bezpieczna Dostawa

Oferujemy swoim klientom transport mebli na terenie całej Polski tylko i wyłącznie własnym transportem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium