Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jaki materac dla 3 latka? Krótki poradnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy model

Małe dzieci rozwijają się niezwykle dynamicznie, dlatego zdrowy sen jest w ich przypadku szczególnie ważny. Nie da się ukryć, że jest równieżpożądany przez rodziców. Wyspany maluch ma lepsze samopoczucie i zazwyczaj jest mniej marudny. Warto pamiętać, że podstawą komfortowego i spokojnego snu dziecka jest prawidłowo dobrany materac. Zastanawiasz, się jaki materac dla 3 latka, sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

 

Jaki materac dla 3 latka?

 

Okres, w którym dziecko ma między 2,5-3,5 roku często wiąże się z wymianą materaca. Mniej więcej w tym wieku pociecha wyrasta z typowego łóżeczka dziecięcego, a rodzice zmieniają je na większy model. Jaki materac dla 3 latka warto rozważyć? Przede wszystkim powinien być on wygodny i higieniczny. Bardzo ważną kwestią jest również odpowiednie podparcie kręgosłupa, które ma istotny wpływ na aktualną i przyszłą postawę dziecka. Jaki materac spełni te wymagania?

 

Rodzaje materacy dla dzieci

 

Oferta materacy dla dzieci jest niezwykle szeroka, a poszczególne modele charakteryzują się odmiennymi właściwościami. Przed podjęciem decyzji o tym, jaki materac dla 3 latka wybrać, warto zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Ogólna wiedza o konkretnych modelach pozwoli Ci dopasować materac do potrzeb Twojego dziecka. Do najpopularniejszych rozwiązań należą:

 

Materace lateksowe

 

Materace lateksowe lub modele, w których znajduje się warstwa z tego tworzywa, zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla 3 latka sprawdzi się w przypadku małego alergika, to model lateksowy będzie dobrym wyborem. Tego typu materace mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu minimalizują ryzyko wystąpienia alergii. Co prawda, należy uważać, gdyż lateks może uczulać sam w sobie, ale dzieje się to bardzo rzadko. Modele wykonane z tego tworzywa są przewiewne i nie kumulują wilgoci. Pozwala to uniknąć wystąpienia przegrzań i potówek w sytuacji, gdy dziecko się poci.

 

Zakup materaca z czystego lateksu zazwyczaj wiąże się ze sporym wydatkiem. Jaki materac dla 3 latka będzie ciekawą i zarazem ekonomiczną propozycją? Dobrym rozwiązaniem może być wybór modelu łączącego dwa materiały, na przykład lateksowo-piankowego (np. model GOMBO lub MAJORKA).

 

Materace piankowe – pianka poliuretanowa

 

Materace z pianki poliuretanowej charakteryzują się dobrą przewiewnością i atrakcyjną ceną. Warto jednak zbadać, by były dobrej jakości – w innym przypadku mogą być podatne na odkształcenia. Jaki materac dla 3 latka wybrać, jeśli zdecydujesz się na piankę poliuretanową? Dobrym rozwiązaniem są modele, w których zastosowano warstwy z dodatkowych materiałów, na przykład z lateksu (np. model MAJORKA).

 

Materace piankowe – pianka termoelastyczna

 

Pianka termoelastyczna to materiał o ciekawych właściwościach. Reaguje na ciepło ciała i pod jego wpływem dostosowuje się do kształtu sylwetki. Materace z warstwą z tego materiału zapewniają optymalne wsparcie dla kręgosłupa bez względu na pozycję, w jakiej śpi dziecko. Warto również wspomnieć, że mają właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybicze. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla 3 latka zapewni mu idealnie wyprofilowane podłoże, to materace z pianki termoelastycznej będą dobrym wyborem. Ciekawą propozycją są również modele dwustronne, na przykład takie, w których z jednej strony znajduje się pianka, a z drugiej lateks (np. model TERMIC).

 

Materace kokosowe

 

Materace kokosowe to takie, w których zastosowano warstwę z naturalnych kokosowych włókien. Charakteryzują się dobrą wentylacją i właściwościami antyalergicznymi. W ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością, choć bywają krytykowane za relatywnie twarde podłoże. Jaki materac dla 3 latka wybrać, jeśli chcesz zdecydować się na kokos, ale obawiasz się, czy sprosta on oczekiwaniom Twojej pociechy? W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może być materac dwustronny, w którym z jednej strony zastosowano warstwę kokosową, a z drugiej lateksową (np. model DREAM).

 

Jaki materac dla 3 latka – piankowy czy sprężynowy?

 

Wszystkie opisane modele to materace piankowe. Co z popularnymi materacami sprężynowymi? Jeśli rozważasz zakup materaca dla 3 latka, to warto z nich zrezygnować. Tego typu rozwiązań nie powinno się stosować przed ukończeniem szóstego roku życia. Ze względu na specyfikę działania sprężyn, ich wykorzystanie w przypadku małych dzieci może prowadzić do rozwoju wad postawy. Nie oznacza to jednak, że materace sprężynowe są ogólnie złym rozwiązaniem. Modele z tego typu wkładem charakteryzują się dobrymi właściwościami i doskonale sprawdzą się dla dzieci w wieku szkolnym.

 

Materac dla 3 latka – twardy czy miękki?

 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dobry materac powinien być dopasowany tak, by nie był ani za twardy, ani za miękki. W tym aspekcie należy uwzględnić zarówno bezpieczne podparcie dla kręgosłupa, jak i indywidualne preferencje dziecka. Jaki materac dla 3 latka sprawdzi się, jeśli nie wiesz, na jaką twardość się zdecydować? Doskonałym rozwiązaniem będą modele dwustronne, np. takie, w których z jednej strony zastosowano lateks, a z drugiej piankę termoelastyczną lub kokos (np. model TERMIC).

 

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium