Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Łóżka piętrowe dla dzieci – od jakiego wieku? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Łóżka piętrowe cieszą się nieustającą popularnością. Są uwielbiane przez dzieci i doskonale sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach. Dzięki specyficznej konstrukcji dają wiele możliwości aranżacyjnych i umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Rozważasz zakup łóżka piętrowego dla dzieci, ale zastanawiasz się, czy pociechy nie są jeszcze za małe? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji i wybraniem konkretnego modelu!

 

Łóżka piętrowe dla dzieci – dla kogo?

 

Choć łóżka piętrowe zazwyczaj kojarzone są z konstrukcjami dla dwóch osób, warto wiedzieć, że nie jest to jedyna dostępna możliwość. W zależności od modelu tego typu rozwiązania doskonale sprawdzą się również w przypadku jedynaka lub trójki rodzeństwa. Szczególnie chętnie wybierane są do pokoi o niewielkim metrażu, gdyż umożliwiają optymalne zagospodarowanie małych pomieszczeń. Z łóżek piętrowych mogą korzystać zarówno przedszkolaki, jak i dzieci w wieku szkolnym – oczywiście, jeśli model jest odpowiednio dobrany.

 

Łóżka piętrowe dla dzieci – od jakiego wieku

 

To, od kiedy dziecko może zacząć korzystać z łóżka piętrowego, jest kwestią indywidualną. Każda pociecha rozwija się we własnym tempie i to od niego powinna zależeć decyzja o zakupie łóżka. Producenci zalecają, by z dwupoziomowych konstrukcji korzystały maluchy, które ukończyły 4-5 lat. Warto jednak zaznaczyć, że część modeli łóżek piętrowych dla dzieci zazwyczaj sprawdza się również w przypadku młodszych pociech.

 

Czy dziecko jest gotowe – na co zwrócić uwagę?

 

Jak zdecydować, czy pociecha jest gotowa na korzystanie z łóżka piętrowego dla dzieci? Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą Ci podjąć decyzję:

 

1. Wchodzenie na łóżko

 

Po pierwsze, zastanów się, czy maluch poradzi sobie z wejściem na łóżko. W większości łóżek piętrowych dla dzieci do tego celu montuje się drabinki. Tego typu rozwiązania dla niektórych najmłodszych mogą okazać się wyzwaniem. Nie oznacza to jednak, że dziecko, które nie radzi sobie z drabinką, nie może korzystać z łóżka piętrowego. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór niskiego modelu, np. rozsuwanego łóżka typu futon.

 

2. Sposób, w jaki dziecko śpi

 

Drugą kwestią, która może okazać się istotna w podejmowaniu decyzji o zakupie łóżka piętrowego dla dzieci, jest sposób, w jaki maluch śpi. Sprawdź, czy podczas snu pociecha się wierci. Niektóre dzieci robią to nieustannie i w ciągu nocy „wędrują” po całym łóżku. Jeżeli Twoja pociecha należy do tej grupy, warto przemyśleć wybór niskiego modelu, np. wspomnianego rozsuwanego łóżka piętrowego typu futon.

 

3. Zabezpieczenia konstrukcji

 

To, czy dziecko jest gotowe na łóżko piętrowe, zależy również od specyfiki konkretnego modelu. Rozwiązania przeznaczone dla najmłodszych powinny być odpowiednio zabezpieczone. W większości modeli łóżek piętrowych dla dzieci montuje się specjalne barierki ochronne. Warto zwrócić uwagę na ich wysokość i gęstość szczebelków. Im gęściej są rozmieszczone, tym mniejsze ryzyko, że dziecko przez nie wypadnie.

 

4. Jakość to podstawa

 

Łóżka piętrowe dla dzieci powinny charakteryzować się wysoką jakością. W pełni bezpieczne są tylko stabilne i wytrzymałe konstrukcje. W każdym rozwiązaniu powinny znaleźć się również odpowiednie zabezpieczenia. Najpopularniejszym typem konstrukcji są stelaże drewniane. Warto jednak pamiętać, że nawet w ich przypadku łóżko piętrowe dla dzieci najlepiej kupić u znanego, sprawdzonego producenta.

 

Łóżko piętrowe dla małych dzieci

 

Co zrobić, jeśli masz wątpliwości, czy pociechy poradzą sobie z korzystaniem z łóżka piętrowego? Jak już wspomnieliśmy, w takim przypadku najlepiej wybrać niski, rozsuwany model. Tego typu łóżka piętrowe dla dzieci są niezwykle praktyczne i doskonale sprawdzą się nawet w niewielkich pokojach. Wyposażone są w dwa miejsca do spania, z których jedno możesz wsunąć pod drugie. Taka konstrukcja sprawia, że w ciągu dnia złożone łóżko zajmuje tyle miejsca, co model jednoosobowy. Gdzie znaleźć takie rozwiązanie i jak ono wygląda? Sprawdź modele NIKOLA lub TOSIA, dostępne w Lano Meble.

 

Łóżko piętrowe dla starszych dzieci

 

Jeżeli stwierdzisz, że pociechy poradzą sobie z korzystaniem z klasycznych konstrukcji, możesz zdecydować się na jeden z wyższych modeli. Oferta łóżek piętrowych dla dzieci jest niezwykle szeroka. Znajdziesz w niej między innymi modele klasyczne, antresole, łóżka piętrowe w kształcie litery L, potrójne konstrukcje z trzema miejscami do spania czy łóżka piętrowe z biurkiem.

 

Który model wybrać?

 

Jeśli zastanawiasz się, który z modeli łóżek piętrowych dla dzieci, sprawdzi się w przypadku Twoich pociech, przemyśl jego planowane zastosowanie. Jeżeli szukasz tradycyjnego łóżka piętrowego, doskonale sprawdzą się modele klasyczne (np. model BINGO lub FRANKLIN), łóżka w kształcie litery L (np. model DOUBLE) lub konstrukcje potrójne (np. model OLA lub ANATOL). Jeśli chcesz, by łóżko pełniło dodatkowe funkcje, możesz zdecydować się na praktyczne konstrukcje z biurkiem (np. modele BLOG 21, MOBI 20) lub funkcjonalne antresole (np. model TESS).

 

 

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium