Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jakie łóżeczko dla niemowlaka kupić? Poznaj cechy idealnego produktu?
Jakie łóżeczko dla niemowlaka kupić? Poznaj cechy idealnego produktu?

Zakup łóżeczka dla noworodka jest bardzo często stresem dla przyszłych rodziców. Ludzie zastanawiają się, kiedy najlepiej kupić nowy mebel, jakie cechy powinno mieć, żeby spełniać wszelkie standardy bezpieczeństwa i zapewniać dziecku odpowiedni komfort. Na szczęście istnieje kilka zasad, które pomagają dokonać słusznego wyboru. Dzisiaj podpowiadamy, jakie łóżeczko dla niemowlaka kupić? Sprawdź, co musisz wiedzieć.

Kiedy kupić łóżeczko?

Wśród rodziców krąży wiele opinii, a także stereotypów. Jest grupa przyszłych mam i tatusiów, która uważa, że nie należy kupować łóżeczka, aż do momentu urodzenia się potomka, żeby nie zapeszyć i nie spowodować ewentualnych komplikacji. Tutaj warto wszystkich uspokoić. Jeśli ciąża przebiega w sposób prawidłowy i jest wyznaczony termin porodu, trzeba zadawać sobie sprawę, że jest to szacunkowe przewidywanie lekarzy na podstawie wielu lat doświadczenia oraz pewnych symptomów, które są u matki. Jednak to tylko prognoza, dlatego istnieje całkiem sporo przypadków, gdzie maluchy postanowiły przyjść na świat nieco wcześniej. Co w takiej sytuacji zrobić, gdy jeszcze brakuje łóżeczka? Na pewno jest to mały kłopot, dlatego dla bezpieczeństwa warto taki mebel zakupić na około półtora miesiąca przed planowanym terminem narodzin. Wtedy wszystko zdąży się ułożyć i nabrać neutralnego zapachu. Zatem, jakie łóżeczko dla niemowlaka jest najlepsze?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Na początek truizm, rzecz oczywista i wydaje się, że sprawa, którą znają wszyscy rodzice. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Dlatego decydując się na zakup konkretnego modelu, trzeba koniecznie zwrócić uwagę, czy spełnia ono wszelkiego rodzaju atesty oraz certyfikaty, które dopuszczają je do sprzedaży. Oczywiście w widocznych miejscach nie powinny znajdować się wystające śruby z ostrymi końcówkami, drewno musi być bardzo gładkie, a farba powinna trzymać się w całości. Bardzo ważny jest zapach. Noworodki większość informacji odbierają na początku przy pomocy węchu oraz dotyku. Dlatego woń musi być możliwie neutralna, stąd propozycja postawienia łóżeczka nieco wcześniej, ponieważ zniknie zapach nowości. Duże znaczenie mają kolory. Maluchy są bardziej nerwowe i mają kłopoty z zasypianiem, gdy dociera do nich za dużo bodźców, w związku z tym barwa o stonowanym charakterze będzie najlepszym wyborem. Jakie łóżeczko dla niemowlaka, powinno mieć wymiary? 

Jakie są najlepsze wymiary łóżeczka dla niemowlaka?

Z punktu widzenia rodziców to drugie najważniejsze kryterium, tuż za bezpieczeństwem konstrukcji. Jakie łóżeczko dla niemowlaka, będzie optymalne pod kątem rozmiaru? Musisz zdawać sobie sprawę, że większość dostępnych na rynku produktów zdecydowanie przekracza potrzeby każdego noworodka i po prostu jest dla niego za duża. Biorąc oczywiście pod uwagę czynniki, które pomagają dopasować łóżko do wzrostu człowieka. Jednak jest w tym jeden cel, ma ono wystarczyć na dłużej i być inwestycją na przynajmniej kilka lat. Najważniejszym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, są wymiary pokoju dziecięcego. To do nich należy dostosować wielkość łóżeczka. Także jeśli chcesz mieć malucha bliżej siebie, na przykład w sypialni, należy sobie to przemyśleć. Standardowe wymiary wahają się od 120x60. Drugi popularny rozmiar to 140x70, co sprawia, że jest to już inwestycja na dobre kilka lat do przodu.

Jakie łóżeczko dla niemowlaka może mieć konfiguracje?

Możliwości adaptacji łóżeczka do swoich potrzeb i oczekiwań dziecka to dzisiaj absolutny standard, dlatego producenci wychodzą naprzeciw klientom. W związku z tym klasyczne łóżeczka dla niemowlaków oferują wiele rozwiązań. Do popularnych należą między innymi:

- sosnowy stelaż, czyli wykonany z naturalnego tworzywa, które jest odpowiednio zabezpieczone

- szczebelki zrobione są w taki sposób, żeby wyglądały elegancko i uniemożliwiały wypadnięcie dziecku z łóżka

- możliwość szybkiego przebudowania łóżeczka w mały tapczanik, który jest dostosowany do wieku dziecka

- nowoczesne materiały użyte do produkcji materacy zapewniające wygodę przez wiele lat 

Jakie cechy powinien mieć idealny materac dla malucha?

Na koniec rzecz najważniejsza z punktu widzenia użytkownika. Jakie łóżeczko dla niemowlaka? Z materacem oryginalnym, czy bez? Producenci z roku na rok zwiększają poziom jakości oferowanych materacy. Dlatego zakup innego egzemplarza powoli staje się mniej potrzebny. Jednak dobrze jest wiedzieć, jakie cechy musi mieć odpowiednie dla niemowlaka akcesorium. Noworodki i dzieci nieco starsze, przynajmniej do trzeciego roku życia, niemal przez cały czas są w fazie intensywnego wzrostu. Na początku większość doby przeznaczają na sen, dlatego materiał, na jakim śpią, musi być wygodny. Co sprawdzi się najlepiej? Na pewno materace wykonane z pianki to optymalny wybór. Zapewnia ona właściwe podparcie dla każdej części ciała, jest wykonana z tworzywa przyjaznego środowisku o antyalergicznym charakterze. Tak tworzy się idealne warunki do bezpiecznego wzrostu malucha. Najlepszym rozwiązaniem jest szybka konsultacja ze sprzedawcami materacy, wtedy zyskujesz pewność, że Twoje dziecko ma odpowiedni komfort.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium