Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jak urządzić pokój dziecka z pomysłem? Sprawdź trafione inspiracje!

Aranżacja wnętrza jest ciekawym procesem, który daje wiele możliwości. Remont lub przemeblowanie to doskonała okazja do zmiany wprowadzającej powiew świeżości do domu, lub mieszkania. Takim bodźcem do ewolucji wystroju jest także narodzenie dziecka. Wyjątkowe święto, które zmusza rodziców do zagospodarowania nowej przestrzeni dla tego małego człowieka. Dlatego w dzisiejszym materiale podpowiadamy, jak urządzić pokój dziecka. Skorzystaj z trafionych inspiracji sprawdzonych przez wiele mam i tatusiów.

 

 

Ostrożnie z kolorami 

 

W mocno stereotypowym przedstawieniu pokoju dziecięcego jest on kolorowy i wypełniony zabawkami. Życie jednak sprawia, że ta przestrzeń powinna wyglądać inaczej. Nadmiar kolorów, gdy zdecydujesz się na barwne meble i wyraziste ściany, może przytłaczać. Szczególnie jeśli są to mocno kontrastowe odcienie. Bardzo dobrym pomysłem, choć nadal mniej popularnym jest zastosowanie białych ścian. W przyszłości wraz ze wzrostem malucha można dowolnie zmieniać ich charakter, stosując na przykład tapetę z różnymi wzorami. Ma to szczególne znaczenie w przypadku aranżacji tematycznych.

 

 

Liczba zabawek powinna być ograniczona, przynajmniej na początku

 

Gdy dziecko jest bardzo małe, nie interesuje się wieloma rzeczami. Pierwszy rok życia koncentruje się przede wszystkim na oswojeniu się, z tym że jest ono poza łonem matki. Dlatego ilość zabawek nie jest aż tak istotna. Nadmiar pluszaków, pacynek i plastikowych grzechotek, to doskonałe siedlisko dla kurzu i innych szkodliwych drobnoustrojów. W związku z tym przez pierwszych kilka lat najważniejsza powinna być przestrzeń do spędzania czasu z dzieckiem. Być może większy dmuchany materac, żeby położyć się z pociechą na nim i poczytać mu książkę? Dopiero z wiekiem liczba zabawek powinna rosnąć, jednak też do pewnego momentu.

 

 

Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu? Ograniczona skosami przestrzeń ma swoje zalety

 

Mieszkanie na poddaszu lub pokój dziecięcy zorganizowany na strychu domu, to doskonały pomysł. Wielu rodziców zadaje pytanie, jak urządzić pokój dziecka ze skosami? Jeśli Ty również zamiast możliwości, dostrzegasz problemy, dzisiaj pomożemy zmienić Twoje zdanie na bardziej optymistyczne. Na początek zakamarki i światło, to dwie największe zalety pomieszczenia na poddaszu. Chociaż wielu ekspertów zwraca uwagę, że minimalna przestrzeń dla dziecka w pokoju powinna oscylować na poziomie 11 m2 , to każdy, kto widział fragment strychu, wie, że nie zawsze jest to wykonalne. Jednak nie oznacza to, że trzeba się poddawać.

 

 

Wykorzystaj światło dzienne

 

Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu przy pomocy światła dziennego? Okna dachowe dają wiele możliwości. Jeśli dodatkowo usytuowanie domu lub mieszkania jest na tyle korzystne, że przez większość popołudnia operuje przez okna zachodzące słońce, masz do dyspozycji idealne warunki do kreatywnego działania. W okolicy okien, jeśli są wnęki, możesz położyć pufy lub większe poduszki i stworzyć miejsce do czytania książek przy dziennym świetle, które jest najzdrowsze dla oczu. Jest to również doskonała okazja do zamontowania w nich biurka. Wystarczy blat zawiesić przy krawędziach wnęki i wprowadzić większość biurka do jej środka. W ten sposób powstaje optymalne miejsce do nauki.

 

 

Pamiętaj o zabezpieczeniu okien

 

Okna dachowe mają swoje dobre i złe strony. W przypadku dzieci warto zachować daleko posuniętą ostrożność i gdy zastanawiasz się, jak urządzić pokój dziecka na poddaszu, zwróć uwagę na dostęp do klamek. Jeśli jest on zbyt łatwy, pomyśl o ich zabezpieczeniu. Na przykład przez montaż klamek z zamkiem. W ten sposób unikniesz zalania pokoju, gdy maluch otworzy ono w czasie burzy i innych kreatywnych pomysłów pociech, które mogą wprowadzić rodziców w stan przed zawałowy.

 

 

Wykorzystaj skosy do zamontowania w nich mebli

 

Pod skosami warto postawić komody i szafki. Jeśli przesuniesz je maksymalnie w kierunku przestrzeni, która jest trudna do wykorzystania, zyskasz miejsce w centralnej części pokoju. W ten sposób można pomyśleć również nad montażem łóżka. Wykorzystaj fragment opadającej linii dachu do zamocowania piętrowego łóżka dla dzieci. Z czasem dla kilkulatka wspinaczka po drabince, do swojego azylu niemal pod sufitem pokoju, będzie doskonałą frajdą. W ten sposób jednocześnie pod spodem masz dodatkową przestrzeń do wykorzystania, na przykład na zabawki dla dziecka. 

 

 

Zrezygnuj z aranżacji tematycznych

 

Rodzice chcą sprawić radość swoim dzieciom, dlatego w chwili, gdy zaczynają się one mocniej czymś interesować, chętnie tworzą oni tematyczny pokój dziecięcy. Niestety maluchy przynajmniej w początkowym okresie swojego rozwoju często zmieniają zdanie i porzucają pasje na korzyść innych zainteresowań. Dlatego w miejsce cyklicznej rewolucji na miarę nowego hobby lepiej jest zostawić miejsce na ewolucję. Tutaj sprawdzą się doskonale białe ściany, które są idealnym tłem dla plakatów, zdjęć i innych tematycznych gadżetów.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium