Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jaki materac dla dziecka na długie lata? Sprawdź, co będzie najlepszym wyborem!

Dzieci podobnie, jak dorośli potrzebują odpowiedniej jakości snu, żeby dobrze się rozwijać i podejmować się z ochotą wyzwań każdego dnia. Dlatego podczas szukania odpowiedzi na pytanie, jaki materac dla dziecka na długie lata wziąć pod uwagę, zainteresuj się kilkoma faktami. Dzisiaj podpowiadamy, co będzie najlepszym wyborem w zależności od wieku, sytuacji materialnej oraz ilości miejsca w pokoju.

 

 

Wiek dziecka ma duże znaczenie

 

Na początek trzeba pamiętać o tym, że dzieci w porównaniu do ludzi dorosłych rozwijają się bardzo dynamicznie. Zmienia się ich wygląd, masa ciała oraz potrzeby. Są zdecydowanie mniej stabilne pod względem budowy szkieletu. W związku z tym ich kości potrzebują odpowiedniego wsparcia w różnym wieku. W takim razie, czy trzeba zmieniać materac kilka razy w ciągu najbardziej dynamicznych zmian w organizmie dziecka? Na pewno na samym początku, gdy w domu jest niemowlak, trzeba zastosować inny produkt od tego, który może znaleźć się w pokoju później. Od szóstego roku życia dopuszczalne jest myślenie o produkcie uniwersalnym na wiele lat. Zatem, jaki materac dla dziecka wybrać?

 

 

Najlepsze propozycje dla niemowląt

 

Twardość materaca podobnie, jak dla dorosłych ma kluczowe znaczenie, ponieważ ten czynnik wspomaga nasze kości oraz mięśnie w regeneracji. Wybór modelu dla niemowlaków jest prosty i skomplikowany jednocześnie. Ogólnie twardość struktury pianki musi być dopasowana optymalnie. Co to znaczy dla kupującego? Bardzo ważne jest wsparcie w prawidłowym ułożeniu kręgosłupa. To od tego zależy między innymi zdrowie malucha. W takim razie czym się kierować, gdy stoisz przed podjęciem decyzji o zakupie? Jest ogólna zasada, która mówi, że jeśli materac wydaje się odpowiedni dla dorosłego pod kątem miękkości, dla dziecka będzie zbyt puszysty, dlatego trzeba zdecydować się na twardszy model.

 

 

Materac sprężynowy to dobry wybór, ale pod pewnym warunkiem

 

Jaki materac dla dziecka? Na początek propozycji klasyczne rozwiązanie, czyli materace sprężynowe. Dobra elastyczność oraz właściwe podtrzymywanie pleców podczas leżenia na boku są dużymi zaletami tych produktów. Na pewno rodzice docenią również wytrzymałość sprężyn i ogólnej konstrukcji na duże obciążenia, na przykład podczas skakania po łóżku. I tutaj pojawia się szczegół, na który warto zwrócić uwagę, eksperci nie zalecają kupowania materaca sprężynowego dla maluchów poniżej szóstego roku życia.

 

 

Jaki materac dla dziecka? Czas na uniwersalny model z lateksu

 

Jeśli szukasz materacy uniwersalnych, które będą sprawdzały się przez długie lata, weź pod uwagę produkty wykonane z lateksu. Gdzie tkwi ich przewaga nad konkurencyjnymi modelami? Ze względu na miękkość pianki są idealne dla noworodka, jednak doskonale poczują się na nim również starsze dzieci, a także nastolatki.Jest to doskonała propozycja dla osób, które cierpią na alergię i potrzebują rozwiązań środowiskowo obojętnych. Poza tym zastosowana do produkcji materaca pianka jest często biodegradowalna, a przez to przyjazna dla środowiska naturalnego. Tego rodzaju produkty mają również właściwości rehabilitacyjne dla organizmu.

 

 

Materace reagujące na ciepło

 

Prawdziwy wiatr zmian i nowego podejścia do projektowania materacy wprowadziły modele wyposażone w piankę termoelastyczną. Będą z niego zadowolone maluchy, które lubią zmieniać pozycję w czasie snu. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla dziecka ruchliwego, to najlepsza propozycja na rynku. Przede wszystkim z powodu materiału, który dostosowuje się na bieżąco do położenia ciała na materacu. Pod wpływem ciepła wytwarzanego przez organizm zmiękcza te obszary, które mają wyższą temperaturę. Jeśli dojdzie do zmiany pozycji, zaczną reagować inne rejony. Dzięki temu podparcie i twardość są zawsze na optymalnym poziomie.

 

 

Warto rozważyć zakup innego materaca do dziecięcego łóżeczka

 

Zdarza się, że producenci łóżeczek dziecięcych przykładają mniejszą uwagę do jakości materacy. Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ możesz z łatwością zamienić oryginalne wyposażenie na dużo lepszy jakościowo produkt. Wystarczy jedynie porównać seryjnie oferowane wyposażenie z tym, które oferowane jest w specjalistycznych sklepach. Na koniec ostatnia kwestia, jaki materac dla dziecka od szóstego roku życia?

 

 

Dzieci od szóstego mogą spać na uniwersalnych materacach?

 

Jaki materac dla dziecka? To pytanie o bardzo szerokim obszarze, który można podzielić na dwa etapy. Noworodki i dzieci mniej więcej do szóstego roku życia powinny mieć specjalnie dostosowane produkty ze względu na rozwijający się układ kostny. Maluchy mniej więcej do trzeciego roku życia rozwijają się najmocniej, patrząc proporcjonalnie na całą wielkość ciała. Do tego momentu powinny mieć szczególnie dostosowane materace do swoich potrzeb. W późniejszym wieku można pokusić się o zakup pełnowymiarowego łóżka. Wtedy jest to inwestycja na najbliższe kilkanaście lat, która nie powinna zaszkodzić.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium