Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jakie są rodzaje materacy? Kokosowe, termoelastyczne, piankowe, sprężynowe i wiele więcej
Jakie są rodzaje materacy? Kokosowe, termoelastyczne, piankowe, sprężynowe i wiele więcej

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem w każdym domu, dlatego wybór odpowiedniego materaca, to odpowiedzialne zadanie. Od jego twardości oraz sposobu wykonania zależy Twój komfort w czasie snu, a także czas, w jakim będzie nadawał się on do wymiany. Dlatego w dzisiejszym materiale omawiamy, jakie są rodzaje materacy i dla kogo są one najlepsze.

 

 

Materace kokosowe w wersji piankowej i sprężynowej

 

Kokos jest owocem bardzo uniwersalnym. Znalazł również zastosowanie w materacach i spisuje się w nich bardzo dobrze. Specjalne maty wykonane z tego naturalnego tworzywa łączą w sobie wysoką twardość i elastyczność. Mogą być zatopione w lateksowej piance lub współpracować ze sprężynami. Ich zaletą jest przede wszystkim wysoki poziom higieny, a także efektywna termoregulacja. Produkty, które w swojej budowie zawierają elementy zapożyczone z kokosa, są twardsze w porównaniu do konkurencyjnych modeli. Przeznaczone są dla osób, które powinny spać na mocniejszym materacu. Na przykład, gdy potrzebne jest lepsze podparcie dla pleców z powodu wady postawy. 

 

 

Sprężyny bonelli, czyli dobry znajomy. Powszechnie stosowane rozwiązanie w hotelach i noclegowniach

 

Zadając sobie pytanie, jakie są rodzaje materacy, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ten klasyczny produkt. Materace sprężynowe typu bonelli to powszechnie znany wzór, który spotykany obecnie jest najczęściej w tańszych hotelach, a także hostelach i noclegowniach. Jego największą zaletą jest przede wszystkim atrakcyjna cena oraz duża wytrzymałość. Materace z tej kategorii nadają się również do wykorzystania w domach. Są szczególnie polecane ludziom, którzy chcą wydać stosunkowo niewiele pieniędzy na nowy materac i cieszyć się jego funkcjonalnością przez długi czas. Poza tym jest to idealny wybór dla młodzieży w fazie intensywnego wzrostu. Brak wyraźnie zarysowanych stref podparcia w tym przypadku jest dużą zaletą. Wsparcie dla ciała rozkłada się równomiernie na całej powierzchni, dzięki czemu wraz ze wzrostem kości dziecka nie musisz zmieniać materaca.

 

 

Materac kieszeniowy z różnymi strefami twardości

 

Materac kieszeniowy jest swego rodzaju rozwinięciem produktu ze sprężynami bonelli. Największą zaletą umieszczenia zwojów w kieszeni jest to, że każda ze sprężyn znajduje się w osobnej materiałowej kieszonce. W ten sposób współpracuje z ciałem człowieka dużo efektywniej i zapewnia mu elastyczne punkty podparcia tylko w tych miejscach, gdzie jest nacisk. Poza tym firmy zajmujące się ich produkcją opracowały siedem stref twardości, które wspierają odpowiednio krzywiznę ciała w różnych jej punktach, dbając o to, żeby mięśnie były odpowiednio rozluźnione. Na koniec warto wspomnieć, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla par, gdyż ruchy ciała po jednej stronie łóżka nie przenoszą się na drugą część w mocno odczuwalny sposób. Zadowolone będą również osoby, które śpią w pojedynkę, ponieważ różne strefy twardości można dostosować w zależności od nastroju.

 

 

Jakie są rodzaje materacy? Pianka termoelastyczna jest technologią rodem z kosmosu

 

Mało osób o tym wie, ale producenci materacy czerpią inspirację również z najnowszych osiągnięć ludzkości. Takim tworzywem jest pianka teromelastyczna, która coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku. Co ją wyróżnia na tle innych ofert? Na uwagę z pewnością zasługuje unikalne połączenie miękkości oraz wsparcia podczas snu. Jak to jest możliwe? Materiał reaguje na dwa podstawowe czynniki, którymi są nacisk i ciepło. Pod wpływem ciężaru i ciepła pianka ugina się, jednak tylko w takim zakresie, jaki jest potrzebny. Gdy zmieniasz pozycję, proces jest powtarzany w innym miejscu. Natomiast tworzywo pozbawione nacisku oraz temperatury wraca do pierwotnego kształtu. Jest to ciekawa propozycja dla osób, które są aktywne w tracie snu i dużo przemieszczają się po łóżku.

 

 

Materace lateksowe są idealne do łóżek piętrowych

 

Dwójka dzieci w jednym pokoju, może być wyzwaniem. Szczególnie jeśli chodzi o sen. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, żeby rodzeństwo miało wygodnie. Jakie rodzaje materacy sprawdzą się przy piętrowych wersjach łóżek. Odpowiedź może być tylko jedna, materace lateksowe. Zapewniają one przyjemne ciepło, które w okresie zimowym jest podwójnie mile widziane, jednocześnie latem nie powodują efektu przegrzania. Są miękkie i elastyczne zarazem, dzięki czemu zapewniają odpowiednie podparcie. Drzewo kauczukowe w połączeniu z naturalnym lateksem sprawia, że stosunkowo niewielka grubość na poziomie 11 cm gwarantuje już bardzo wysoki komfort. W ten sposób jest to idealne rozwiązanie do łóżek piętrowych, gdzie każdy centymetr jest ważny.

 

 

Wybór rozmiarów i materiałów jest ogromny

 

Jak widzisz odpowiedź na pytanie, jakie są rodzaje materacy, jest bardzo złożona. Obecnie na rynku jest szeroki wybór produktów, które z łatwością można dostosować do swoich preferencji. Wystarczy mieć odrobinę wiedzy na temat poszczególnych materiałów i technologii, które są wykorzystane do produkcji tych nowoczesnych miejsc do spania. Pamiętaj, że do wyboru materacy należy podejść z rozwagą. Jest to inwestycja na przynajmniej dziesięć lat i ma pomóc Ci w regeneracji na najwyższym poziomie. Dlatego decydując się na materac do swojej sypialni, musisz dokładnie wiedzieć, czego oczekujesz, a sprzedawcy i producenci spełnią Twoje oczekiwania.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium