Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Nie wiesz, jaki materac dla noworodka wybrać? Zaufaj tym wskazówkom!
Nie wiesz, jaki materac dla noworodka wybrać? Zaufaj tym wskazówkom!

Wydaje się, że na temat tego, jaki powinien być materac dla najmłodszych pociech, zostało powiedziane już wszystko. Niestety - chętnie powielane opinie najczęściej z prawdą mają niewiele wspólnego. Chcesz wiedzieć, jaki materac dla noworodka powinien znaleźć się pośród innych akcesoriów dla malucha? Czytaj dalej i sprawdź, jakie stereotypy warto obalić!

 

Dlaczego wybór materaca jest ważny?

Zastanawiasz się, dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest ważny? Powodów jest naprawdę wiele! Poznaj najważniejsze z nich i miej pewność, że czas poświęcony na zakup właściwego modelu nie będzie zmarnowany!

 

Nowonarodzone dziecko, spędzając czas w łóżeczku, przesypia nawet 20 godzin na dobę! Właśnie dlatego warto zastanowić się, jaki materac dla noworodka powinien mu towarzyszyć. Odpowiednio dobrany, nie tylko wyraźnie zwiększy komfort maluszka w trakcie odpoczynku i zabawy, ale także - wesprze jego prawidłowy rozwój, pozytywnie wpływając przede wszystkim na kondycję kręgosłupa. Zanim zdecydujesz, który z dostępnych w sprzedaży materacy znajdzie się w łóżeczku Twojej pociechy, sprawdź, które z popularnych opinii na temat materacy są prawdziwe. Taka wiedza pozwoli Ci podjąć przemyślaną decyzję!

 

Prawda czy fałsz?

Nieprawdziwe opinie na temat materacy są krzywdzące dla użytkowników w każdym wieku. Jeśli stoisz przed koniecznością podjęcia decyzji, jaki materac dla noworodka będzie najodpowiedniejszy, warto sprawdzić, które wskazówki są wartościowe i warte uwagi! Takie wsparcie da Ci pewność, że w łóżeczku Twojej pociechy pojawi się właściwy materac!

 

  1. Materac dla noworodka musi być twardy

Nic bardziej mylnego! Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się spać na twardym materacu, jesteśmy przekonani, że nieprzyjemne konsekwencje pamiętasz do dzisiaj! Jaka zatem powinna być twardość materaca dla nowonarodzonego dziecka? Optymalna - w przeciwieństwie do elastyczności, która powinna być wysoka. Takie połączenie zagwarantuje równomierny nacisk na całej powierzchni kręgosłupa, jednocześnie wspierając jego prawidłowy rozwój.

 

  1. Materac dla noworodka nie może być miękki

Tym razem prawda! Jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla noworodka wybrać, w pierwszej kolejności odrzuć wszystkie modele charakteryzujące się zbyt wysoką miękkością. Jest to tym bardziej ważne, że najmłodsze maluszki mogą mieć problem z poruszaniem się. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że materac, pod ciężarem noworodka będzie się zapadał.

 

  1. Można kupić używany materac

W żadnym wypadku! Materac dla malucha powinien zostać kupiony bezpośrednio w sklepie, a dodatkowo - u zaufanego sprzedawcy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że model z drugiej ręki najprawdopodobniej straci zdecydowaną większość swoich właściwości, w tym również kształt. Powstałe wgłębienia i nierówności, niekiedy zauważalne dopiero po dokładnym oglądnięciu materaca, mogą negatywnie wpływać nie tylko na komfort użytkowania, ale także - zakłócać prawidłowy rozwój kręgosłupa.

 

Co więcej - kupienie używanego materaca może być kłopotliwe, zwłaszcza w zakresie pielęgnacji. Zanim zdecydujesz się włożyć kupiony materac do łóżeczka swojej pociechy, należy go zdezynfekować i dokładnie wyczyścić. A to niełatwe zadanie!

 

Najważniejsze cechy materacy dla noworodków 

Zastanawiasz się, jakie cechy powinny wyróżniać materac dla noworodka? Poza optymalną twardością i wysoką elastycznością - wykorzystanie naturalnych materiałów, umożliwiających cyrkulację powietrza i skuteczne odprowadzanie wilgoci. Dodatkowo - powinien zapobiegać przegrzewaniu się malucha.

 

Charakterystyka najpopularniejszych materacy dla noworodków

Już wiesz, jakie cechy powinien mieć materac, który warto wybrać? Poznaj cztery najpopularniejsze modele i zdecyduj, które z nich odpowiadają na Twoje potrzeby. I dodatkowo - są w stanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Twojej pociesze! Zastanawiając się, jaki materac dla noworodka warto kupić, sprawdź nasze propozycje!

 

  1. Termoplastyczne

Materace w całości wykonane w wysoko elastycznej pianki zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić małemu człowiekowi maksymalny komfort podczas snu i w trakcie zabawy.  Taki materac bez trudu dopasuje się do krzywizn ciała i zapewni podparcie kręgosłupa na całej jego powierzchni.

 

  1. Kokosowe

Modele wyposażone w warstwę kokosową są odpowiednie dla maluchów - zapobiegają zapadaniu się dziecka i pozwalają na swobodną zmianę pozycji, jednocześnie nie powodując dyskomfortu.

 

  1. Piankowe

To propozycja dla wszystkich, którzy szukają rozwiązań na lata! Materace piankowe są odporne na powstawanie trwałych wgnieceń, a dodatkowo - odporne na utlenianie. Dzięki temu zachowają swój kształt i właściwości przez długi czas.

 

  1. Lateksowe

Nadal nie wiesz, jaki materac dla noworodka będzie najodpowiedniejszy? Postaw na materac lateksowy! Charakteryzujący się 20% zawartością mleczka kauczukowego, zapewnia najlepsze właściwości elastyczne materaca. Dodatkowo - taki materac jest antyalergiczny i zapewnia doskonałe podparcie na linii całego ciała.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium