Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jak ustawić meble w pokoju młodzieżowym i dziecięcym? Czy warto podzielić wnętrze na strefy?

Aranżacja pokoju dziecięcego albo młodzieżowego na ogół nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej powodem do radości jest moment, w którym udało się znaleźć odpowiednie dodatki. Niestety - to nie koniec Twoich kłopotów. Czas sprawdzić, jak ustawić meble w pokoju! Zwłaszcza że ten nie zawsze ma taki sam układ jak prezentowany na przykładowej aranżacji.

Układ mebli ma znaczenie

Zastanawiasz się, dlaczego tak ważny jest sposób, w jaki ustawisz meble w pokoju? Przede wszystkim dlatego, że aranżacja wnętrza bezpośrednio wpływa na funkcjonalność i uniwersalność pomieszczenia. Przemyślany układ poszczególnych elementów nie tylko zapewni swobodę poruszania się, ale także - wysokie doznania estetyczne. Jeśli chcesz cieszyć się uporządkowaną przestrzenią, sprawdź, jak ustawić meble w pokoju, by maksymalnie wykorzystać miejsce  i możliwości aranżacyjne wnętrza. 

Zasady aranżacji wnętrza

Kilka prostych zasad pozwoli Ci zdecydować nie tylko jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, ale także - jak je ustawić, by otrzymać zaskakujące rezultaty i jednocześnie - funkcjonalną przestrzeń.

- Nie bój się gotowych zestawów! Wielość elementów może przytłaczać, ale gotowe aranżacje mogą skutecznie inspirować! Sprawdź jakie ustawienie mebli w pokoju proponuje producent i potraktuj to jako bazę dla własnych działań. Być może znajdziesz tam rozwiązania, które sprawdzą się także w Twoim wnętrzu? 

- Główne meble z zestawu, takie jak szafy, biurko czy regały ustaw równolegle do ścian, tworząc tak zwaną bazę dla dalszej aranżacji. Mniejsze elementy, na przykład stolik kawowy albo pufy powinny znaleźć się na środku pokoju, dopełniając całość.

Podział wnętrza na strefy

Ustawiając meble w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, nie można zapomnieć o konieczności podziału wnętrza na strefy! Dzięki temu aranżacja będzie jeszcze łatwiejsza, a pomieszczenie - jeszcze bardziej funkcjonalne!

  1. Strefa snu i relaksu

Strefa snu i relaksu powinna być zaaranżowana w przemyślany sposób. Wygodne łóżko to nie wszystko - warto postawić na maksymalnie funkcjonalne rozwiązanie i wybrać łóżko o unikalnej konstrukcji! Co oznacza to w praktyce? Niebanalny projekt, w którym rama mebla jest wzbogacona o półki i szafki! Wówczas wszystkie ulubione książki będą zawsze w zasięgu ręki! 

  1. Strefa nauki

Ustawiając meble w tej części pokoju, nie możesz zapomnieć o funkcjonalnym biurku, ergonomicznym krześle i pojemnych szafkach, regałach i szufladach. W zasięgu ręki Twojej pociechy powinny znaleźć się wyłącznie te akcesoria i gadżety, które wspierają edukację. W tej strefie nie ma miejsca na zabawki! 

  1. Strefa rozrywki

Zastanawiasz się, jak ustawić meble w pokoju, by wyodrębnić strefę rozrywki? Jeśli na biurku znalazł się laptop, w przypadku starszych dzieci możesz zdecydować się na telewizor. Tak zaaranżowana strefa rozrywki będzie wymagała jednak ustalenia konkretnych zasad korzystania z możliwości, jakie stwarza nowoczesny sprzęt.

  1. Strefa spotkań towarzyskich

Twoja pociecha spotyka się ze znajomymi w swoim pokoju? Zadbaj o wygodne miejsca do siedzenia, decydując się na niewielki stolik kawowy i dodatkowe krzesła lub pufy. 

Czego nie może zabraknąć w pokoju młodzieżowym

Pokój młodzieżowy powinien być miejscem, w którym Twoja pociecha znajdzie swoje miejsce i stworzy własny świat. Właśnie dlatego konieczny jest podział przestrzeni na konkretne strefy. Czego nie może zabraknąć w pokoju młodzieżowym? Przede wszystkim - biurka, łóżka i pojemnej szafy. Niezbędne będą także regały i dodatkowe półki.

Kompletne wyposażenie pokoju dziecięcego

Co ciekawe, wyposażenie pokoju dziecięcego będzie wyglądało niemal identyczne, jak wyposażenie pokoju młodzieżowego. Jak ustawić meble w pokoju malucha? Także korzystając z podziału na strefy. Z tą różnicą, że w pokoju dziecięcym strefę rozrywki będą stanowiły ulubione zabawki!

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium