Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jaka twardość materaca będzie najlepsza? Przekonaj się, jak to sprawdzić!

- W przypadku zbyt miękkiego materaca grozi Ci nienaturalne wygięcie kręgosłupa, brak podparcia w strategicznych punktach, a także – jednostronne ściśnięcie przestrzeni międzydyskowych, co skutkuje niedostarczeniem do nich odpowiedniej ilości płynów, a więc – brakiem możliwości regeneracji.

- Kiedy materac jest zbyt twardy, podpiera ciało wyłącznie w kilku miejscach, powodując ucisk naczyń krwionośnych, co może skutkować nieprzyjemnym uczuciem drętwienia palców – zarówno nóg, jak i rąk. W związku z tym zbyt twarde materace nie są odpowiednie dla ludzi starszych oraz wszystkich, którzy mają kłopoty z krążeniem. Co więcej, nienaturalna pozycja, wynikająca z długotrwałego spania na zbyt twardym materacu, może skutkować trwałym skrzywieniem kręgosłupa.

Materac o właściwej twardości ma mnóstwo zalet!

Zastanawiasz się, dlaczego tak istotne jest to, jaka twardość materaca będzie najodpowiedniejsza? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie ona wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie. Koniecznie sprawdź, jakie zalety gwarantuje materac o odpowiedniej twardości i poznaj najważniejsze symbole związane z oznaczeniami twardości konkretnych modeli.

Odpowiednio dopasowany materac powinien w jak największym stopniu odciążać kręgosłup i zapewniać zdrowy sen! Kręgosłup podczas snu przyjmuje anatomiczny kształt, a przerwy pomiędzy dyskami mają szansę napełnić się płynem i dostatecznie zregenerować.

Twardość materaca to kwestia subiektywna

Nie można ukryć – to, jaka twardość materaca będzie dla Ciebie odpowiednia, jest sprawą mocno subiektywną. Dzieje się tak dlatego, że istotny wpływ na odbiór twardości materaca ma... waga użytkownika! Ten sam materac może być przez różnych użytkowników oceniany jako „twardy”, „miękki” lub „półtwardy”. Przyjmuje się zasadę, że człowiek o wyższej wadze powinien wybrać twardszy materac, a ten o niższej – miększy. By ułatwić Ci to zadanie, powstały specjalne symbole – naprawdę warto się z nimi zapoznać! Zwłaszcza jeśli masz w planach kupno materaca.

Widzisz konkretny symbol? Sprawdź, jaka to twardość materaca!

Zanim zdecydujesz się na kupno materaca, koniecznie sprawdź, jaka to twardość. Każdy model został oznaczony konkretnym symbolem – każdy z tych symboli może być dla Ciebie solidną porcją wiedzy na temat konkretnego modelu. Właśnie dlatego warto wiedzieć, co dokładnie mówią te oznaczenia!

Symbolem H1 oznaczono materace przeznaczone do użytkowników poniżej 60 kg, H2 – od 50 do 80 kg, H3 – od 70 do 110 kg, a H4 – powyżej 100 kg.

Materac podwójny, czy pojedynczy? To także ma znaczenie!

Mówiąc o twardości materaca, koniecznie zwróć uwagę, czy na tym wybranym będzie spała jedna osoba, czy dwie. Jeśli jedna – wystarczy kierować się oznaczeniami twardości i ewentualnie wykonać test dłoni, którego opis znajdziesz poniżej. Jeśli natomiast dwie, musisz pamiętać, że szeroki materac będzie bardziej miękki, niż dwa wąskie, charakteryzujące się dokładnie tą samą konstrukcją.

Zastanawiasz się, jaka twardość materaca będzie najlepsza? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Korzystając ze znajomości powyższych oznaczeń oraz prostego testu dłoni, z łatwością ocenisz, czy konkretny model jest właśnie dla Ciebie! Jak go wykonać? Koniecznie sprawdź!

Czy materac do Ciebie pasuje? Oceń to!

Jednym z najpopularniejszych sposobów na ocenienie twardości materaca jest test dłoni. Wykonując go, dowiesz się (w zaledwie kilka minut!), czy wybrany model do Ciebie pasuje! Jak to zrobić? Połóż się na łóżku na plecach i wsuń swoją dłoń bezpośrednio pod odcinek lędźwiowy. Jeśli weszła bez żadnych oporów (albo dodatkowo – zostaje luz), materac jest zdecydowanie za twardy. Udało Ci się wsunąć rękę z niewielkimi trudnościami? Warto sięgnąć po twardszy model. Dłoń weszła z lekkim oporem, jednak bez żadnych komplikacji? Zdecydowanie tego szukałeś!

Jaka twardość materaca dla dziecka?

Zastanawiasz się, jaka twardość materaca dla dziecka będzie najodpowiedniejsza? Najrozsądniej będzie sięgnąć po model średniotwardy – po to, by maluch mógł cieszyć się stabilnym oparciem kręgosłupa i jednocześnie – wygodą! Dodatkowo materac dla najmłodszych powinien wyróżniać się odpowiednią elastycznością – wówczas sen będzie spokojny i maksymalnie zdrowy!

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium