Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jaki materac do spania na kręgosłup warto wybrać? Koniecznie sprawdź, czym się kierować!

Problemy z kręgosłupem zmuszają Cię do szukania nowych rozwiązań? Pamiętaj, że wygodne krzesło, przerwy w pracy przed komputerem, ćwiczenia i rehabilitacja to czasem za mało. Zwłaszcza jeśli ciągle... niewygodnie śpisz! Chcesz zminimalizować ból? Koniecznie sprawdź, jaki materac do spania na kręgosłup warto wybrać i pozbądź się nieprzyjemnych dolegliwości. Poniżej poznasz podstawowe zasady, zgodnie z którymi wybierzesz materac odpowiadający na Twoje indywidualne potrzeby!

Dlaczego kręgosłup boli? Poznaj najczęstsze przyczyny

To nieprawda, że kręgosłup boli wyłącznie z powodu źle dopasowanego materaca. Chociaż jest to powód kluczowy pojawiania się uciążliwego bólu, tych pomniejszych może być naprawdę dużo. Do najczęściej wymienianych możemy zaliczyć: wiek, tryb życia, praca przy komputerze lub praca biurowa, noszenie ciężkich przedmiotów, a także – nieutrzymywanie prawidłowej postawy ciała w ciągu dnia. Chcesz poprawić jakość i komfort życia? Koniecznie sprawdź, jaki materac do spania na kręgosłup warto wybrać. Po ciężkim dniu Twoje ciało potrzebuje maksymalnej regeneracji!

Wybór materaca wymaga przygotowania

Na wybór odpowiedniego materaca zdecydowanie warto poświęcić czas i energię. Zwłaszcza że to właśnie dzięki niemu możesz przygotować sobie wygodne łóżko. A przecież – jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz! Co warto wziąć pod uwagę, poza wygodą?

Przede wszystkim – wzrost i wagę użytkownika. Nie bez znaczenia są także ewentualne problemy zdrowotne. Nie warto natomiast kierować się powszechnym (i błędnym!) przekonaniem, że dobry materac jest twardy. Dobry materac nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zbyt twardy materac spowoduje złe ułożenie kręgosłupa i nacisk na miednice raz ramiona. W przypadku zbyt miękkiego dojdzie do zapadania się ciała, co będzie bezpośrednią przyczyną złego podparcia dla kręgosłupa i w konsekwencji – bólu pleców. Jak rozpoznać, czy materac, którego używasz dotychczas, jest niewłaściwy? Zaobserwuj, kiedy pojawiają się bóle. Jeśli bezpośrednio po przebudzeniu (nawet po jednej nocy!), przyczyn należy doszukiwać się właśnie w źle dobranym materacu.

Czego możesz się spodziewać po odpowiednio dobranym materacu? Anatomicznego ułożenia ciała, wsparcia wszystkich punktów nacisku, a także – poprawnego krążenia krwi. Prawda, że warto poświęcić czas i energię na znalezienie idealnego rozwiązania?

Sprawdź, czy Twój materac jest odpowiednio twardy!

Wiesz już, jak nieprzyjemne mogą być konsekwencje źle dopasowanego materaca. Czas sprawdzić, jak poprawnie wybrać odpowiedni model. Wystarczy się na nim położyć. Jednak nie po to, by ocenić poziom komfortu, ale po to, by... wsunąć rękę pod odcinek lędźwiowy. Jeśli pomiędzy materac, a lędźwie uda Ci się włożyć dłoń, musisz poszukać miększego materaca. Jeśli natomiast włożenie dłoni jest niemożliwe, potrzebny będzie twardszy model.

Materac, który zapewni Ci zdrowy i spokojny sen

Zastanawiasz się, jak zdecydować, jaki materac do spania na kręgosłup wybrać? Koniecznie sprawdź, kiedy pojawiają się uciążliwe bóle. To niezawodna wskazówka, która ułatwi Ci podjęcie decyzji!

- Jeśli bóle pleców pojawiają się w ciągu dnia, odpowiednim wyborem będzie materac z pianki termoelastycznej. Taki model nie tylko dopasuje się do kształtu ciała użytkownika, ale przede wszystkim – wyraźnie zmniejszy napięcie mięśniowe.

- Zmagasz się z innymi problemami zdrowotnymi, na przykład – z wypadającym dyskiem? Postaw na model wykonany z lateksu. Taki materac zapewni maksymalne podparcie dla kręgosłupa i zapobiegnie niechcianym dolegliwościom.

- Najmłodszym użytkownikom zdecydowanie poleca się materace piankowe, wykonane z pianki termoplastycznej, a także – lateksowe. Dla starszych dzieci i nastolatków możesz zdecydować się na materace ze sprężyną.

- Zastanawiasz się, jaki materac do spania na kręgosłup wybrać dla osoby starszej? Najlepszym rozwiązaniem bez wątpienia będzie model wyposażony w warstwę lateksu lub pianki. W przypadku wystąpienia odleżyn warto zamienić użytkowany dotychczas materac na ten wykonany z pianki termoelastycznej.

Rodzaje materaców – poznaj je wszystkie!

Wśród dostępnych w sprzedaży materaców możesz znaleźć naprawdę wiele rozwiązań. Co je wyróżnia?

Dla materacy kokosowych charakterystyczne jest dodatkowe wypełnienie, a konkretnie - warstwa z kokosu. To rozwiązanie, dzięki któremu materac staje się elastyczny i sprężysty. Taki model wyraźnie podniesie komfort Twojego snu! Decydując się na materac bonellowy, możesz mieć pewność – wbudowane sprężyny, ułożone w uporządkowanym systemie pozwolą Ci czuć się swobodnie i zdrowo spać! Traktowane są, jako tańsza alternatywa dla materacy kieszeniowych, czyli tych wyposażonych w sprężyny spiralne o tej samej średnicy. Wybierając model kieszeniowy, możesz mieć pewność – pozbędziesz się efektu przenoszenia drgań, właściwego dla materacy ze sprężyną bonellową. Materace termoplastyczne cechują się zdolnością dopasowywania się do ciała użytkownika, a lateksowe – elastycznością i trwałością, co więcej – dedykowane są również alergikom.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium