Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Jak się wyspać? Sprawdź, jak poprawić jakość snu!

Komfortowa przestrzeń – ważny element dobrego snu

Przytulna przestrzeń wpływa pozytywnie na Twoje odczucia i emocje. Ważne jest, aby sypialnia była miejscem, w którym czujesz się komfortowo i chętnie spędzasz czas. Ulubione kolory i odpowiednie tekstylia sprawią, że sypialnia będzie idealnym miejscem do wypoczynku. Oprócz wyglądu wizualnego ważne jest również, aby łóżko spełniało Twoje oczekiwania. Powinno być idealnie dopasowane pod Ciebie i Twoich potrzeb. Dzięki temu każdego ranka będziesz czuć się wypoczęty i pełny energii.

W ofercie Lano Meble dostępne są materace, które dzięki swojej wysokiej jakości usatysfakcjonują każdego klienta. Simple to dwustronny materac polecany osobom, które cenią sobie wygodę. Wkład lateksowy o grubości 14cm działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwalergicznie. System kanalików zastosowany w materacu sprawia, że jest on niezwykle przewiewny. Dzięki swojej budowie ugina się jedynie w miejscach uciskanych, nie mając wpływu na uginanie się materaca w pozostałych obszarach. Warto pamiętać, aby zadbać o odpowiedni materac i przyjemną dla ciała pościel. Komfort i wygoda, który możesz sobie zapewnić, ułatwi Ci proces regeneracji organizmu i pozwoli wysypiać się każdego dnia.

Jak się wyspać? Wykorzystaj techniki relaksacyjne przed snem!

Stres, który towarzyszy Ci każdego dnia niszczy Twój wewnętrzny spokój. Zmartwienia oraz negatywne emocje sprawiają, że zmagasz się z uciążliwymi bezsennymi nocami. Techniki relaksacyjne pomogą Ci zapanować nad złą aurą. Dzięki pewnym wieczornym nawykom dasz upust negatywnym emocjom, zebranych w ciągu dnia i nauczysz się jak się wyspać, by rano czuć się wypoczętym i zrelaksowanym.

Jedną z wielu, jest technika powolnego i głębokiego oddechu, która przynosi korzyści dla umysłu i cała. Oddychając głęboko, dostarczasz więcej powietrza, co pomaga rozluźnić napięte mięśnie ciała. Duża ilość tlenu i spokojny oddech sprzyjają w procesie wypoczynku i relaksu. Aby zastosować tę technikę, usiądź w wygodnym dla Ciebie miejscu. Weź głęboki oddech, starając się kierować powietrze w stronę brzucha. Wstrzymaj oddech na kilka sekund, a następnie mocno wydychaj ustami powietrze. W taki sposób dasz upust złym emocjom i pozwolisz sobie na wyciszenie tuż przed snem.

Szkodliwe substancje negatywnie wpływają na Twój sen

Aby zadbać o prawidłowy sen, warto ograniczyć wszelkie szkodliwe substancje takie jak kawa, papierosy lub alkohol. Ich spożywanie może negatywnie wpłynąć na organizm i zaburzyć proces jego funkcjonowania. Zbyt duża ilość kofeiny pobudza organizm do pracy, przez co uniemożliwia wyciszenie oraz sen. Warto pamiętać, aby spożywać takie napoje w godzinach popołudniowych. Alkohol i tytoń pogarszają ogólny stan zdrowia. Oprócz negatywnego wpływu na pracę narządów, takich jak płuca i nerki, mają wpływ także negatywnie na jakość snu. Warto ograniczyć spożywanie tych substancji, aby zapobiec pogorszeniu ogólnego stanu zdrowia. 

Odpowiednio dostosowane światło

W celu ułatwienia procesu zasypiania, warto także odpowiednio dostosować ilość światła. Ważne, aby przed snem ograniczyć przebywanie w jasnych pomieszczeniach. Zbyt duże stężenie światła powoduje, że Twój organizm przestaje produkować wystarczającą ilość hormonu snu-melatoniny. Kiedy jest jasno, dostaje sygnał, że jest to czas, w którym powinien funkcjonować. Należy pamiętać, aby przed snem gasić światło w pomieszczeniu. Proces wytwarzania melatoniny będzie znacznie większy, przez co łatwiej Ci będzie zapaść w sen.

Proces zasypiania jest sprawą indywidualną każdego człowieka. Dzięki pewnym metodom możesz go znacznie uprościć i sprawić, że łatwiej będzie Ci się nauczyć, jak się wyspać. Komfort i wygoda są podstawą dobrego snu. Aby codziennie rano czuć się wyspanym, należy zacząć od dobrania odpowiedniego do swoich potrzeb łóżka oraz materaca. Wygląd wizualny przestrzeni, w której spędzasz czas wieczorem, również jest ważnym aspektem. Sypialnia powinna być miejscem przytulnym, dostosowanym do Twoich potrzeb. Miejscem, w którym chętnie i z przyjemnością spędzasz czas tuż przed zaśnięciem. Warto w życie wprowadzić wieczorne nawyki, które pozwolą na wyciszenie i rozluźnienie Twojego ciała. Z każdym dniem proces zasypiania będzie coraz łatwiejszy.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium