Łóżka dziecięce, piętrowe, Łóżka piętrowe niskie - LanoMeble
Spanie w dzień to naturalny zastrzyk energii!

Każdego dnia zmagasz się z obowiązkami i sprawami życia codziennego. Praca, szkoła czy wieczorny wypad na siłownie wymagają od Ciebie dużej ilości energii. W ciągu dnia bywają momenty, kiedy możesz poczuć się senny i zmęczony. Potrzebujesz chwili, aby zregenerować siły i ruszyć dalej do działania. Spanie w dzień może przynieść Ci również pozytywne korzyści. Dodatkowy zastrzyk energii w ciągu dnia poprawi Twoje samopoczucie i pozwoli na efektywne działanie.

Wielu z nas zmaga się w pracy z nagłym spadkiem energii. Czujesz się zmęczony, senny czy odczuwasz uciążliwy ból głowy. Twój organizm daje Ci znak, że domaga się odpoczynku. Ważne jest, aby nie walczyć z naturalnymi potrzebami naszego organizmu. Jeżeli masz możliwość, aby uciąć sobie krótką drzemkę – zrób to! 

Spanie w dzień – dlaczego warto?

Kiedy czujesz się zmęczony, Twój organizm nie jest w stanie pracować wystarczająco efektywnie. Masz problemy ze skupieniem, się, czujesz, że łatwo Cię rozproszyć a wykonywane przez Ciebie zadanie trwa o wiele za długo? To odpowiedni moment, aby znaleźć chwilkę dla siebie i dać sobie odpocząć. Krótka drzemka w ciągu dnia przyniesie Ci same pozytywne efekty. Twój mózg zacznie poprawnie funkcjonować, dzięki czemu łatwiej będziesz przyswajać wszelkie dostarczane informacje. Koncentracja ulegnie poprawie, dzięki czemu, zlecenia nadane przez pracodawcę będą dla Ciebie o wiele łatwiejsze.

Krótka drzemka ma mnóstwo zalet

Krótka drzemka w ciągu dnia niesie za sobą wiele pozytywnych zmian w organizmie. Według badań, spanie w dzień jest najbardziej efektownym sposobem na zregenerowanie organizmu. Ważne jest jednak długość snu. 10-minutowa drzemka wpływa o wiele lepiej na Twoje samopoczucie niż drzemka 40-minutowa czy godzinna. Im dłużej śpisz, tym ciężej jest Ci się wybudzić i wrócić do pracy. Jeżeli każdego dnia czujesz zmęczenie, wprowadź krótkie, ale regularne drzemki. W taki sposób każda drzemka będzie efektywniejsza, a Twój organizm nie będzie miał problemów z rozbudzeniem. Konsekwencja może usprawnić przebieg Twojego dnia i zapewnić Ci niezbędną do funkcjonowania siłę i ogrom energii.

Komfort i wygoda

Ważnym elementem dobrego snu, są odpowiednio dobrane łóżko i materac. Jeżeli masz możliwość podczas przerwy w pracy wrócić do domu, wykorzystaj to! Nic nie poprawi komfortu podczas odpoczynku jak krótka drzemka wygodnym łóżku. Wystarczy 10 minut, aby wrócić na tryb pełnych obrotów. Mając na uwadze komfort a przede wszystkim aspekty zdrowotne, zapewnij sobie odpowiednio dobrany do swoich potrzeb materac. Inwestycje celowane we własne zdrowie i dobre samopoczucie, zawsze są trafione!

W ofercie Lano Meble, dzięki wysokiej jakości produktów i szerokiej ofercie, jesteś w stanie wybrać produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Pico to dwustronny, twardy, na sprężynie bonellowej z pianką poliuretanową i matą kokosową materac. Kokos dzięki swojej naturalnej strukturze ma znakomite właściwości termiczne. Materac PICO to idealnie rozwiązanie dla osób cierpiących na wszelkie schorzenia ortopedyczne. Jest bardzo trwały, dzięki wysokiej jakości sprężyn. Warstwa pianki poliuretanowej sprawia, że materac jest wygodny, co podnosi komfort snu. 

Kofeina i napoje energetyczne

Napoje energetyczne są produktem, który kupujesz, ze względu na jego pobudzające działanie. Szybki tryb życia, brak snu czy zbyt duża ilość obowiązków sprawiają, że sięgasz po wspomagacz. Niestety, mimo iż działa pobudzająco na układ nerwowy i polepsza Twoją sprawność, na dłuższą metę, może wyrządzić w Twoim organizmie wiele szkód.

Spożywanie zbyt dużej ilości napojów energetycznych nie sprzyja poprawie samopoczucia. Jeżeli potrzebujesz odpoczynku, postaw na spanie w dzień, czyli krótką drzemkę. Nie walcz ze swoim organizmem i pozwól mu na regeneracje w naturalny sposób. Picie kolejnego kubka kawy nie polepszy Twojego samopoczucia. Zbyt duża ilość kofeiny może negatywnie wpłynąć na Twój organizm. Napoje energetyczne oraz kofeina znacznie wzmagają poziom stresu. Ponadto prowadzą do uzależnienia, a także stanów lękowych. Skutkiem ubocznym sztucznych zastrzyków energii mogą być również problemy z układem kardiologicznym np. kołatanie serca czy ucisk w klatce piersiowej.

Naturalne pobudzenie organizmu

Jeżeli w ciągu dnia nie możesz znaleźć chwili na regenerację organizmu, postaw na naturalnego pochodzenia, zdrowe zastrzyki energii. Woda z cytryną zapewni odpowiednie nawodnienie organizmu, co pozytywnie wpłynie na ogólny stan samopoczucia. Naturalne składniki nie wyrządzają szkód w Twoim ciele. Podstawą funkcjonowania organizmu jest woda. Spożywanie jej w dużych ilościach przyniesie tylko pozytywne skutki. Cytryna natomiast jest bombą witaminową. W połączeniu tworzą niezawodny pobudzający duet. 

Sen jest podstawą funkcjonowania Twojego organizmu. Twoje ciało potrzebuje odpowiedniego traktowanie, a codzienność wymaga od Ciebie ogromnego zaangażowania, do którego potrzebujesz siły. Jeżeli mimo regularnego i wystarczającego snu w nocy nie jesteś wypoczęty, spanie w dzień pomoże Ci uzupełnić braki energii. Nie walcz ze sobą i ze swoimi potrzebami. Postaw w ciągu dnia, na krótką drzemkę, która zapewni Ci wystarczającą ilość siły na resztę dnia.

Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium