Kliknij i zobacz 'Łóżka z szybką dostawą' z gwarancją realizacji jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia 🎅

Wygodne materace lateksowe dla dzieci

W dziecięcym łóżeczku powinien znaleźć się materac, który zapewni maluszkowi komfortowy sen oraz jednocześnie podparcie i elastyczność, które umożliwią mu harmonijny wzrost i rozwój. Modele lateksowe są idealne dla niemowląt!

Najlepszy materiał

Nasza oferta obejmuje wyłącznie doskonałe materace lateksowe, które doskonale sprawdzą się w łóżeczku dziecięcym. Szczególną wagę przykładamy do składu pianki lateksowej oraz odpowiedniemu rozmieszczeniu otworów, które zapewniają wentylację. W materacach, które prezentujemy, zawartość naturalnego kauczuku, czyli mleczka drzewa kauczukowego, sięga nawet 20%, co jest optymalną proporcją dla uzyskania najlepszych właściwości elastycznych materaca. Takie połączenie naturalnego i syntetycznego lateksu pozwala na uzyskanie pianki o idealnych parametrach.

Lateks: cienki, trwały, elastyczny

Materac lateksowy daje wspaniały sen przy stosunkowo cienkiej grubości, dlatego świetnie sprawdza się tam, gdzie łóżko nie jest zbyt głębokie lub gdy z innego powodu każdy dodatkowy centymetr ma znaczenie. Wystarczą 2 lub 3 centymetry warstwy lateksowej, żeby zapewnić wyjątkową wygodę w trakcie snu. Duża elastyczność tego materiału pozwala na wykorzystanie materacy lateksowych dla dzieci w łóżkach z regulowanym stelażem. Kolejną wartościową jego cechą jest duża wytrzymałość i trwałość, dzięki czemu dziecko może z powodzeniem korzystać z materaca tego typu przez cały czas korzystania z łóżeczka dla niemowląt.

Lateks to materiał, który daje bardzo dobre podtrzymanie, sztywność z jednej strony, z drugiej – doskonałą elastyczność punktową. Oznacza to, że ugina się dokładnie tam, gdzie jest wywierany na nią nacisk. Zapewnia to doskonałe dopasowanie do krzywizn ciała i podparcie tam, gdzie jest to potrzebne. To gwarancja komfortowego snu w najlepszych warunkach. Dziecko śpi dobrze i długo.

Materac lateksowy, który oddycha

W celu zapewnienia prawidłowej wentylacji i oddychania, w piance lateksowej wykonywane są specjalne otwory. Ten zabieg także wpływa pozytywnie na wygodę i dobre samopoczucie osoby śpiącej na materacu lateksowym. Po pierwsze – dzięki oddychającemu materacowi łatwiej o prawidłową termoregulację, ciało się nie poci, nie przegrzewa. Dobra wentylacja sprawia, że rano budzimy się dużo bardziej wypoczęci i zrelaksowani, a skóra jest w doskonałej formie. U dzieci jest to bardzo ważne, gdyż noworodki bardzo często nie mają jeszcze wykształconych w pełni procesów termoregulacji.

Pokrowiec do materaca jest bardzo ważny

Użytkowanie łóżka malutkiego dziecka wiąże się z koniecznością szczególnego dbania o higienę. Przeciwdziałanie rozwojowi różnego rodzaju drobnoustrojów, między innymi bakterii oraz roztoczy to jedna z największych zalet materacy lateksowych. Jest to materiał, w którym nie rozwijają się chorobotwórcze mikroorganizmy oraz wywołujące alergię roztocza. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na pokrowiec materaca. Musi być zdejmowalny, i najlepiej, żeby można było prać do w pralce w wyższej temperaturze. 60˚C jest wystarczającą temperaturą, żeby skutecznie pozbyć się większości mikroorganizmów. Nasz asortyment obejmuje wyłącznie materace, które w standardzie są wyposażone w takie, łatwe do utrzymania w czystości, przyjemne w dotyku pokrowce.

Dobry wybór

Łóżeczko to podstawowy mebel, który powinien znaleźć się w pokoju lub kąciku małego dziecka. W nim należy umieścić dobrze dopasowany, wygodny materac, na przykład lateksowy. W naszej ofercie znajdują się doskonałe modele twarde, średnie lub średnio-twarde w rozmiarach do wyboru: 120x60, 130x70, 140x70 oraz 160x70 centymetrów. Są to wymiary odpowiadające łóżkom dla dzieci, które prezentujemy w innych kategoriach w naszym sklepie internetowym.

Bezpieczna Dostawa
Bezpieczna Dostawa

Oferujemy swoim klientom transport mebli na terenie całej Polski tylko i wyłącznie własnym transportem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium